نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس:

گرانی کاغذ به بخش فرهنگ ضربه می‌زند

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعات افزایش قیمت کاغذ برای بخش فرهنگ، گفت: این امر به بخش فرهنگ ضربه می‌زند.
گرانی کاغذ به بخش فرهنگ ضربه می‌زند
حجت‌الاسلام حسن شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، درباره شرایط حوزه فرهنگ در کشور، گفت: متاسفانه در موضوع فرهنگ اقدامات جدی صورت نگرفته است و به تعبیر مقام معظم رهبری ما با یک ولنگاری فرهنگی روبه‌رو هستیم.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ در کشور تقریبا رها شده است، تصریح کرد: برای اصلاح وضعیت، مشکلات به نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی انتقال داده شده و اقداماتی در این حوزه از سوی مجلس آغاز شده است.

وی همچنین در ارتباط با بحث افزایش قیمت کاغذ بیان کرد: بنده با فعالان این حوزه صحبت‌های بسیاری داشته‌ام و مشکلات این بخش بسیار زیاد است.

حجت‌الاسلام شجاعی با بیان اینکه بحث واردات کاغذ و تخصیص ارز از جمله مشکلات این حوزه است، تصریح کرد: البته در گذشته در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به حل این مشکلات اقدام شده و وضعیت بهبود پیدا کرده است، ولی اصل موضوع همچنان پابرجاست.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همین مشکلات موجب ضربه زدن به بخش فرهنگ شده است، اضافه کرد: در تلاش هستیم که این مشکلات هم حل و فصل شود.

بر اساس این گزارش، از آغاز سال جاری قیمت کاغذ در زنجان افزایش چشمگیری داشته و قیمت کاغذ A4 که قبلا 35 هزار تومان بود، امروز به 40 هزار تومان رسیده است که این قیمت برای فروش ، 46 هزار تومان است.
کد مطلب : ۲۹۱۹۸۲
http://www.ibna.ir/vdcivzarrt1a332.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما