?> ?> اعضای فعال کتابخانه‌ها، اشتراک رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت می‌کنند | ایبنا
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی مطرح کرد:

اعضای فعال کتابخانه‌ها، اشتراک رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت می‌کنند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: اعضای فعال کتابخانه‌های آذربایجان‌غربی اشتراک رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت می‌کنند.
اعضای فعال کتابخانه‌ها، اشتراک رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت می‌کنند
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان می‌توانند اشتراک ماهانه و رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت کنند که در این اپلیکیشن هزاران کتاب مفید و سازنده وجود دارد که به صورت رایگان در دسترس اعضا قرار می‌گیرد، البته مشروط بر اینکه در سه ماه اخیر در کتابخانه‌های استان عضو فعال به شمار بروند و در فعالیت‌ها مشارکت کنند.

وی افزود: برای بازگشایی کامل کتابخانه‌ها هنوز نمی‌توان زمان مشخصی را اعلام کرد و از 29 اردیبهشت ماه فاز نخست بازگشایی کتابخانه‌ها و حضور دو سوم کارکنان را در محل کار شاهد هستیم که خدمات غیرحضوری به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه حضور اعضا در کتابخانه‌ها و استفاده از سالن مطالعه در گروی موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا است، برای ریشه‌کنی این بیماری و کاهش لطمات ناشی از آن در آینده نزدیک ابرازامیدواری کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ادامه داد: راه‌اندازی کتابخانه سیار در استان با محوریت مناطق محروم صورت می‌گیرد و مقدمات لازم در این زمینه در حال فراهم‌سازی است و در مرحله تامین خودرو هستیم.

معصومی با بیان اینکه با دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری رایزنی‌های لازم انجام گرفته است، تا از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و دفاتر تسهیل‌گری برای نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب‌خوانی حداکثر استفاده انجام گیرد، گفت: همه شهرستان‌های استان کتابخانه دارند ولی ده شهر نوشین‌شهر، سیلوانا، محمودآباد، زرآباد و ... مناطقی هستند که فاقد کتابخانه بوده و باید نسبت به تاسیس کتابخانه در آن اقدام شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی اظهار کرد: سه کتابخانه استان به دلیل فرسودگی ساختمان در شرف تخریب هستند؛ کتابخانه علامه طباطبایی ارومیه، ابن سینای سردشت و دهخدای میاندوآب باید سریع‌تر تامین اعتبار شده و بازسازی شوند.
 
 
کد مطلب : ۲۹۱۲۲۰
http://www.ibna.ir/vdcdxf0xzyt0nx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما