کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خرمشهر یک کتاب زنده دارد و یک کتاب شهید

3 خرداد 1399 ساعت 12:01

ابراهیم زاهدی‌مطلق⸲ نویسنده حوزه دفاع مقدس به جای نام‌بردن از اسم کتابی برای مطالعه درباره خرمشهر و سوم خرداد از دو اسم نام برد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)⸲ ابراهیم زاهدی مطلق در پاسخ به این سوال که چه کتابی را برای مطالعه درباره خرمشهر و سوم خرداد پیشنهاد می‌کنید⸲ گفت: خرمشهر یک کتاب زنده دارد و یک کتاب شهید؛ کتاب زنده‌اش حاج محمد نورایی است و کتاب شهیدش بهروز مرادی.

وی ادامه داد: در باره این دو هر چه گیر آوردید، منتشر کنید، آن وقت انگار کل خرمشهر را گفته‌اید. خصوصا شهید مرادی که کاملا غایب است و غریب.
 
این نویسنده در توضیح این موضوع که چرا جای نام کتاب به معرفی نام شخصیت پرداخته است⸲ اظهار کرد: ببخشید فرمایش شما اجابت نشد. به دلیل این که بندر خرمشهر چیزی کم از نرماندی ندارد. اما چه فیلمی (نجات سرباز رایان) برای نرماندی ساختند و چه فیلم‌هایی برای خرمشهر نساختند. چه داستانی برای خرمشهر نوشته شده است؟ کتابی که باور پذیر باشد.

وی ادامه داد: تاکید می‌کنم و خواهش می‌کنم بروید سراغ حاج محمد نورایی. نه البته این روزها و مناسبتی و جوری جنس، چون ممکن است جواب ندهد. بروید سراغ رفقای بهروز مرادی. حتما خرمشهر را از زیر آوار بیرون خواهید کشید.


کد مطلب: 291119

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/shortint/291119/خرمشهر-یک-کتاب-زنده-شهید

ایبنا
  http://www.ibna.ir