مسئول دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی خبرداد:

اهدای بیش از هزار جلد کتاب به کانون های برتر خوی در رویداد ملی«فهما»

مسئول دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی از اهدا بیش از هزار جلد کتاب به کانون‌‌های برتر این شهرستان در رویداد ملی فهما خبر داد.
اهدای بیش از هزار جلد کتاب به کانون های برتر خوی در رویداد ملی«فهما»
یوسف ضیافتی، مسئول دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، افزود: طرح ملی «فهما» به منظور ارزیابی و رتبه بندی فعالیت‌های کانون‌های مساجد با هدف احیای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی در کانون‌های مساجد سراسر کشور اجرا شد.

وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیش از هزار جلد کتاب در موضوعات کودک و نوجوان، کمک آموزشی و عمومی به ارزش 15 میلیون تومان به کانون‌های برتر شهرستان خوی در رویداد ملی فهما اهدا شد.

ضیافتی بیان کرد: این کتاب‌ها به کتابخانه و مساجد روستاهای قوردیک علیا، پکاجیک، بختیاران، دلجلو، شهرهای فیرورق، دیزج دیز وبه  ۶ کانون شهری اهدا گردید.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سخنان امام علی (ع) در رابطه با اهمیت

کتابخوانی و مطالعه اظهار کرد: کتاب دریچه ای به سوی جهان شگفت انگیز علم و معرفت و مطالعه راهی بسیار ساده و عملی برای پرورش استعداد های خدادادی انسان است.

مسئول دفتر کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان خوی با بیان اینکه مطالعه گنجی است که نمی توان آن را با زور به کودک تحمیل کرد ولی باید او را در یافتن راهی که برایش نتایج مفید و ماندگار دارد آشنا کنیم افزود: پایین بودن سطح مطالعه در کشور ناشی از نا آشنایی و عادت نداشتن به مطالعه از دوران کودکی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم کتاب و کتابخوانی را در بین قشرهای مختلف جامعه گسترش دهیم باید به این مسئله به عنوان یک فرآیند درازمدت توجه کنیم که از کتاب و کتابخوانی تنها برای پر کردن اوقات فراغت استفاده نشود.
 
کد مطلب : ۲۹۱۰۷۷
http://www.ibna.ir/vdcd5f0x5yt0nz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما