معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از مشارکت 5 کتابفروشی این استان در طرح بهارانه کتاب سال 99 خبر داد.
مشارکت 5 کتابفروشی خراسان شمالی در «بهارانه کتاب 99»
رضا رضایی به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان شمالی، گفت: اجرای طرح بهارانه کتاب 99 با مشارکت ۵ کتابفروشی استان همزمان با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) آغاز شده است و تا سه‌شنبه 30 اردیبهشت‌ماه جاری در کتابفروشی‌های عضو این طرح ادامه دارد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، افزود: در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب ‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کنند و  سقف مجاز خرید برای هر خریدار یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

رضا رضایی گفت: کتابفروشی‌های «اندیشه سبز» با مدیریت ابوالفضل اصغرپور، «پاتوق کتاب بجنورد» با مدیریت مجتبی یزدانی، «حاتمی» با مدیریت علی‌اصغر حاتمی و «شهر کتاب» با مدیریت آناهیتا غفاریان از بجنورد و «کتابسرای عضدی» با مدیریت حسین عضدی از مانه و سملقان در طرح بهارانه کتاب سال 99 ثبت نام کردند.

وی گفت: در «بهارانه کتاب ۹۹» به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل ازسوی کتابفروشی‌ها پوشش داده می‌شود.

رضایی اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح بهارانه کتاب در ماه مبارک رمضان، با پرداخت یارانه ازسوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر حمایت از صنعت نشر و کتابفروشی‌های استان که در دوران شیوع کرونا دچار رکود در کسب و کار شدند، شاهد گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین خانواده‌ها نیز باشیم.

در خراسان شمالی 27 کتابفروشی مشغول به فعالیت هستند.
کد مطلب : ۲۹۰۶۶۲
http://www.ibna.ir/vdccexqii2bqoe8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما