زهره عارفی در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد؛

مسابقه خاطره‌نویسی ناشنوایان سراسری برگزار می‌شود

زهره عارفی در گفت‌وگو با ایبنا از سراسری برگزار شدن مسابقه خاطره‌نویسی ناشنوایان خبر داد.
مسابقه خاطره‌نویسی ناشنوایان سراسری برگزار می‌شود
زهره عارفی نویسنده، داستان‌نویس و دبیر مسابقه خاطره‌نویسی ناشنوایان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، در رابطه با فعالیت داستان‌نویسی ناشنوایان گفت: تا پیش از این ناشنوایان کمتر با ادبیات انس داشتند، اما کم‌کم با یادگیری داستان، لازم است با  ادبیات روایی آشنا شوند و این نوع نگارش را بیاموزند.
 
وی اضافه کرد: خاطره‌نگاری، یکی از روش‌های تولید مفهوم و معناست. ما با خاطره‌ها الفت خاصی داریم و به دلیل تاثیرگذاری آن بر ما، در حافظه دراز مدت‌مان ثبت و ضبط شده است. خاطره‌ها علاوه بر نگارش‌شان، کمک بزرگی می‌کند تا ناشنوایان بتوانند حوادث تلخ و شیرین زندگی‌شان را روایت کنند تا جامعه با آنان و سبک زندگی‌شان بیشتر آشنا شود.
 
دبیر مسابقه خاطره‌نویسی ناشنوایان ادامه داد: به عبارت دیگر، خاطره‌نگاری هم ذهن ناخودآگاه آنان را فعال می‌کند و هم باعث می‌شود، ناشنوایان بعد از گذشت چند سال، بتوانند مفهومی نو و جدید را تولید کنند. این نوع از روایت که پای تجربه زیسته را به میان می‌کشد، در نوع خود جذاب است و کمک بزرگی به درست‌نویسی آنان می‌کند.
 
عارفی یادآور شد: در این مسابقه که امید است بتوانیم هر فصل آن را تکرار کنیم، پنج نفر از برترین‌ها معرفی خواهند شد و یک نفر مورد تقدیر قرار می‌گیرد که شخصا هزینه‌ آن را پرداخت خواهم کرد.
 
این مدرس داستان‌نویسی ناشنوایان در پایان بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه تا 10 تیر برای ارسال آثارشان مهلت دارند و اسامی نفرات برتر در 25 تیرماه اعلام خواهد شد.
گزارشگر
یونس عزیزی
کد مطلب : ۲۹۰۴۶۰
http://www.ibna.ir/vdciquarut1a352.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما