​مهدی ضرغامیان از تالیف کتاب جدیدی برای کودکان درباره چیستی و چگونگی ویروس کرونا خبر داد و گفت: ویروس‌ها لازمه جهان هستند و زندگی بدون آن‌ها نمی‌تواند پیش برود.
چگونه در مقابل ویروس‌ها از خودمان مراقبت کنیم؟
مهدی ضرغامیان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره آثار در دست تالیفش توضیح داد: کتابی درباره ویرس برای گروه سنی «ب و ج» نوشته‌ام و در آن به موضوعاتی مانند چیستی و چگونگی ویروس، منشا آن از نظر تاریخی، نکته‌های آغاز حیات و روند تاریخی آن اشاره کرده‌ام.
 
این نویسنده و پژوهشگر افزود: اواخر سال گذشته در پی شیوع ویروس کرونا در جهان، متوجه شدم بخش عمده‌ای از بزرگسالان تفاوت ویروس و باکتری و میکروب را نمی‌دانند. براین اساس سعی کردم بیشتر به این موضوع بپردازم و اطلاعات بیشتری را به مخاطبان بدهم و سرانجام هم به مساله روز یعنی ویروس کرونا پرداختم.
 
وی در ادامه به کتاب‌های دیگری که در این حوزه منتشر شده اشاره کرد و گفت: تعدادی کتاب دیدم که در این روزها منتشر شده‌اند و صرفا به این موضوع پرداخته‌اند که بچه‌ها این روزها را چگونه پشت سر بگذارند و به چه نکات بهداشتی توجه کنند.
 
مترجم کتاب «گفت‌وگو با دخترم درباره مرگ» ادامه داد:‌ اما کتابی که من نوشته‌ام از اساس با آن‌ها تفاوت دارد و مبتنی بر اطلاعات است و کتاب علمی محسوب می‌شود و به دوره‌های مختلف زندگی ویروس و اینکه چگونه در مقابل ویروس‌ها از خودمان مراقبت کنیم اشاره می‌کند. مساله بعدی در این کتاب اشاره به این نکته است که ویروس‌ها عمدتا شر نیستند و لازمه جهان هستند و زندگی بدون آن‌ها نمی‌تواند پیش برود.

به گفته ضرغامیان، این کتاب به زودی برای چاپ به ناشر تحویل داده می‌شود.
 
گزارشگر
ملیسا معمار
کد مطلب : ۲۹۰۳۲۱
http://www.ibna.ir/vdcew78wzjh8oxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما