علی‌اصغر سیدآبادی نویسنده کودکان و نوجوانان در دوران قرنطینه قصه‌ای آموزشی با عنوان «هانا، قهرمان قصه ما» را امشب به صورت رایگان برای استفاده کودکان منتشر می‌کند.
سید آبادی «هانا، قهرمان قصه ما» را امشب منتشر می‌کند
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، با بیان این مطلب گفت: از مدت‌ها پیش فکر کردم که باید یک کتاب ساده‌ آموزشی درباره موضوع ویروس کرونا برای کودکان بنویسم که در این فاصله دو کتاب خارجی منتشر شد که کتاب‌های خوبی بودند.

نویسنده «بابا بزرگ سبیل موکتی» افزود: یکی از این کتاب‌ها را نشر طوطی رایگان منتشر کرد و کتاب دیگر را نشر دانش‌نگار و سومین کتاب توسط چند نفر منتشر شد. هرچند این کتاب‌ها برای شناسایی ویروس بسیار مهم و آموزنده بودند، اما توجه من بیشتر بر جنبه اجتماعی بود.

وی ادامه داد: داستان تاب «هانا» با یک گفت‌‌وگوی تصویری شروع می‌شود که همه‌ بچه‌ها کنار هم با دایی‌شان که در سفر است، از طریق تصویر گفت‌وگوی می‌کنند. در نهایت تصویر پایانی گفت و‌گوی یکایک بچه‌ها، در کادری جداگانه بسته می‌شود.

سید آبادی با بیان اینکه برای این کتاب از مشاوره پزشکی بهره برده است، افزود: با توجه به این نکته که کتاب از نظر پزشکی نیز مشکلی نداشته باشد، تلاش کردم با حسین کرمان‌پور رییس مرکز اورژانس بیمارستان سینا که در زمینه درمان و آموزش این بیماری فعال هستند و خود دکتر که مبتلا به این ویروس شده بود مشورت کنم. با وجودی که ایشان که دوران بیماری را پشت سر گذاشته بود برای خواندن این کتاب وقت گذاشت و نظر اصلاحی شان را ارائه دادند.
 
مولف «اندازه همه گیلاس‌ها دوستت دارم» گفت: زمانی که تصویرگری کتاب در مراحل پایانی قرار داشت در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردم که برای گرافیک و ترجمه این کتاب که توسط من و دخترم نوشته شده است نیاز به همکاری داریم؛ جای بسی خوشحالی دارد که خانم الهه جوانمرد برای مدیریت هنری و گرافیک آن داطلب شد و همچنین چند تن از دوستان برای ترجمه اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: این کتاب به زودی به زبان‌های  عربی، انگلیسی، ایتالیایی و فرانسه ترجمه و منتشر می‌شود.

یادآور می‌شود: «کتاب هانا، قهرمان قصه‌ی ما» نوشته علی‌اصغر سیدآبادی مروج کتابخوانی است که تاکنون چاپ 60 کتاب را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده است. این پژوهشگر در سطح ملی و بین‌المللی جوایز متعددی کسب کرده است. تصویرگری کتاب «هانا» را غزاله سیدآبادی که فارغ‌التحصیل رشته‌ نقاشی از دانشگاه تهران است انجام داده و مدیریت هنری و صفحه‌آرایی این کتاب را نیز الهه جوانمرد برعهده داشته است. کتاب به صورت رایگان در بسترهای دیجیتال منتشر خواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۸۸۴۵
http://www.ibna.ir/vdcc04qip2bq448.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما