مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی مطرح کرد:

خرید بیش از 50 عنوان کتاب در راستای حمایت از ناشران استانی

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی از خرید 57 عنوان کتاب به ارزش 56 میلیون تومان از ناشران و مولفین استان با هدف حمایت از پدیدآورندگان کتاب استان خبر داد.
خرید بیش از 50 عنوان کتاب در راستای حمایت از ناشران استانی
حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: در سال 98 جهت حمایت از ناشران و مولفین استان 57 عنوان کتاب در تمام زمینه‌ها به ارزش 56 میلیون تومان خریداری شده است.

وی حمایت از نویسندگان و ناشران بومی را بسیار مهم برشمرد و گفت: حمایت از این قشر که با وجود مشکلات فراوان در راستای توسعه فرهنگی جامعه گام بر می‌دارند باید از اولویت‌های نهادهای فرهنگی و مسئولان استانی باشد .

این مقام مسئول ادامه داد: حمایت ویژه از ناشران، نویسندگان، کتابفروشی‌ها و به طور کلی فعالان حوزه کتاب از مهم‌ترین وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی است.

حجت الاسلام خدایاری افزود: بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ و یکی از مؤلفه‌های آن کتاب و کتابخوانی است، بنابراین همه وظیفه دارند در این راستا اقدام جدی داشته باشند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی  اظهار کرد: در این راستا برنامه ریزی صحیح فرهنگی علاوه بر حفظ هویت عقیدتی و قومی عاملی است كه منجر به ایستادگی در مقابل هجوم فرهنگ بی فرهنگی بیگانه شد، و به حفظ فرهنگ خودی می انجامد.
 
وی بیان کرد: در سال 98 نزدیک دویست و هشت عنوان کتاب به چاپ رسیده که صد و چهل عنوان مربوط به شش ماهه اول و 68 عنوان نیز در شش ماهه دوم منتشر شده است.
 
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی  عنوان کرد: این تعداد کتاب خریداری شده به زبان‌های ترکی، فارسی و کردی بوده که به مراکز علمی، فرهنگی، کتابخانه‌های ادارات و سازمان‌ها اهدا می‌گردد.

وی در پایان سخنان خود گفت: لازم به یادآوری است که امسال با وجود نصف شدن اعتبار تخصیص یافته به خرید کتاب از نویسندگان استان، این امر مهم صورت گرفته است.
کد مطلب : ۲۸۸۷۴۶
http://www.ibna.ir/vdcc04qie2bq4m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما