توصیه‌های بهروز فروتن برای مقابله با کرونا؛

رعایت بهداشت فردی، امیدبخشی و کنترل ترس

بنیانگذار صنایع غذایی بهروز معتقد است: رعایت بهداشت فردی، امیدبخشی به خود و دیگران و باور به اینکه این شرایط می‌تواند همچون طبیعت در بهار، دوباره احیا شود، می‌تواند نویدبخش غلبه بر این بیماری باشد.
رعایت بهداشت فردی، امیدبخشی و کنترل ترس
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مردمان سرتاسر کره خاکی ماه‌هاست که درد و دغدغه‌ای مشترک دارند، دردی فراتر از مرزها، قومیت‌ها، بازی‌های سیاست و قدرت. ویروسی کوچک دنیا را در سیطره خود درآورده و پیش می‌تازد. اما این ویروس نیز با همه توان و قدرت‌نماییش به‌زودی در برابر توانمندی و دانش بشر تسلیم خواهد شد. چیزی که این روزها بیش از هر دارویی می‌تواند دنیا را سرپا نگه دارد و به ما توان مقابله با این بیماری جهان‌شمول را بدهد، واژه سحرانگیز «امید» است؛
 
بهروز فروتن؛ بنیانگذار صنایع غذایی بهروز، کارآفرین نمونه کشور، پایه‌گذار مرکز تحقیقات غذایی ایران و عضو شورای صنایع غذایی کشور، در نخستین روزهای بهار 99 و در بحبوحه روزهای دشوار شیوع کرونا، درباره راه غلبه بر این بحران به ایبنا گفت: این ویروس ناجوانمرد که بر ما مستولی شده، ترسی را در فضای جامعه و درون ما به‌وجود آورده که اگر این ترس علمی باشد، عقلانی و طبیعی است و به کمک علم می‌توان با آن مبارزه کرد. اما اگر این ترس همراه با وحشت محض باشد، نادانی است. تنها چیزی که می‌تواند این بیماری را از پا درآورد، اعتقاد و ایمان و امیدواری است. ترسیدن و نترسیدن بی‌دلیل، مشکل‌ساز است.
 
نویسنده کتاب‌های «همیشه برخاستن» و «کارآفرینی» افزود: رعایت بهداشت فردی، امیدبخشی به خود و دیگران و باور به اینکه این زندگی و شرایط می‌تواند همچون طبیعت در بهار دوباره و بهتر احیا شود، می‌تواند نویدبخش غلبه بر این وضعیت باشد.
 
فروتن بیان کرد: هدیه من به شما و هدیه شما به من و دیگران این است که به یکدیگر امید بدهیم، باور داشته باشیم که می‌توانیم این بیماری منحوس را از کشورمان بیرون کنیم، به این شرط که باورمان با ایمان‌مان، با عمل‌مان و رعایت بهداشت فردی و جمعی همراه باشد. آرزو می‌کنم سال 99، سالی سرشار از سلامتی و بهروزی برای همه ایرانیان باشد.
کد مطلب : ۲۸۸۶۳۸
http://www.ibna.ir/vdcc14qi42bq4e8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما