مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ به ایبنا خبر داد:

حمایت 43هزار و 300 یورویی دبیرخانه گرنت در سال 1398

علی فریدون، فعالیت‌های سال 1398 دبیرخانه گرنت را تشریح و اعلام کرد این دبیرخانه سال گذشته 43 هزار 300 یورو برای ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در کشور‌های دیگر هزینه کرده است.
حمایت 43هزار و 300 یورویی دبیرخانه گرنت در سال 1398
علی فریدون، مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره کارنامه فعالیت دبیرخانه گرنت در سال 1398 بیان کرد: سال جاری در مجموع 80 عنوان کتاب در دبیر‌خانه گرنت بررسی شد.

وی افزود: درخواست‌ بهره‌مندی از گرنت ایران برای انتشار این کتاب‌ها از سوی ناشران کشور‌های ایتالیا، سوئد، انگلستان، روسیه، لبنان، ترکیه، مصر، فرانسه، سوریه و ارمنستان اعلام شده بود.

فریدون ادامه داد: از بین 80 عنوان کتاب بررسی شده، 40 عنوان مشمول حمایت طرح گرنت شدند. بعد از بررسی در نهایت 17 عنوان منتشر و 23 عنوان نیز از سوی ناشران خارجی در آستانه انتشار قرار دارند.

وی افزود: البته هیات داوران پنج عنوان را مشمول حمایت ندانستند و بررسی نهایی 35 عنوان به دلیل نقص مدارک ناشران متوقف شده که با تکمیل مدارک احتمالا به تصویب خواهند رسید.
 
مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره فرآیند بررسی آثار گفت: در مرحله نخست، بررسی شکلی انجام می‌شود. در مرحله بعد، حداقل سه کارشناس دبیر‌خانه به تناسب موضوع آثار را بررسی می‌کنند.

فریدون با اشاره به معیار‌های بررسی کارشناسان دبیرخانه بیان کرد: اعتبار ناشر، زبان مقصد، توانایی ناشر خارجی در توزیع کتاب، اعتبار قرارداد کپی‌رایت بین ناشر داخلی و خارجی، محتوا و همچنین اعتبار مترجم بررسی می‌شود. در نهایت به تناسب دیدگاه‌ کارشناسان تا 1000 یورو برای کتاب کودک و 1500 یورو برای بزرگسال به تصویب می‌رسد.کد مطلب : ۲۸۸۳۷۵
http://www.ibna.ir/vdca0anum49nae1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
خانم ... حرفهای گنده مینویسه ولی پول ارشاد رو هم میگیره. به خدا جالبه
feedback
Iran, Islamic Republic of
تنوع خوبی دارد این لیست یوروگیران از ارشاد. از رضا امیرخانی تا نیسم مرعشی و محمد طلوعی و احمد اکبرپور و سیدمهدی شجاعی و نازی صفوی و زهرا عبدی را در برمی‌گیرد که از طیف‌های مختلف جامعه ما هستند.
feedback
Iran, Islamic Republic of
نام خانم عبدی و مرعشی و جناب طلوعی واقعا در این لیست می‌درخشد.
feedback
Ukraine
معیار این حمایت چیه؟ مثلا الان رمان ضعیفی مثل روز حلزون چرا باید سه هزار یورو بگیره؟ و آن وقت کارهای نویسنده‌های بسیار بهتر هیچ.
feedback
Iran, Islamic Republic of
چون نیک بنگری همه تزویر میکنند
feedback
Iran, Islamic Republic of
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
feedback
Iran, Islamic Republic of
به به مبارز خانم عبدی و سه هزار یورو. کاش در این باره با ایشان مصاحبه کنید!