مدیرمسئول نشر نو در گفت‌وگو با ایبنا عنوان کرد:

خردادماه بهترین زمان برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران است

محمدرضا جعفری با فرض برطرف‌شدن عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا و عقب‌افتادن امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان تا خردادماه؛ این ماه را زمان مناسب برگزاری نمایشگاه کتاب خواند.
خردادماه بهترین زمان برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران است
محمدرضا جعفری، مدیر مسئول نشر نو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به تعویق نمایشگاه کتاب تهران و بحث برگزاری آن در ماه‌های بعدی سال؛ خردادماه را زمان مناسب‌تری برای برگزاری نمایشگاه خواند و گفت: اگر تا خردادماه این بلای ناشی از ویروس کرونا برطرف شود، بهتر است که نمایشگاه کتاب، خرداد برگزار شود.

جعفری در پاسخ به مخالفان برگزاری نمایشگاه کتاب در خردادماه گفت: اینکه برخی از ناشران خردادماه را به‌دلیل گرمی هوا مناسب برگزاری نمایشگاه نمی‌دانند، چندان قطعیت ندارد و شاید اصلا هوا گرم نشد.

وی ادامه داد: همچنین برخی این تاریخ را به دلیل مصادف شدن با فصل امتحانات دانشجویان و دانش آموزان به‌عنوان جمعیت بزرگ از مخاطبان نمایشگاه مناسب برگزاری این رویداد نمی‌دانند در صورتی که امکان دارد با این وضع امتحانات دانش آموزان و دانشجویان ها هم عقب بیفتد و اصلاً قیدی وجود ندارد که امتحانات حتماً همزمان با نمایشگاه کتاب برگزار شود.

مسئول نشر نو برگزاری نمایشگاه کتاب در آبان‌ یا آذرماه را نامناسب خواند و گفت: خیلی موافق برگزاری نمایشگاه کتاب در آبان ماه یا آذر ماه نیستم؛ زیرا در صورت این انتقال، نمایشگاه به زمان برگزاری دوره بعدی؛ یعنی سی‌وچهارمین دوره نزدیک می‌شود. بنابراین با فرض اینکه امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان عقب بیفتد، من خردادماه را برای برگزاری نمایشگاه کتاب مناسب می‌دانم و بر تاریخ‌های دیگر ترجیح می‌دهم.

جعفری ضمن اشاره به اینکه تاریخ برگزاری نمایشگاه در کاهش یا افزایش ضرر کتابفروشی‌ها تاثیر چندانی ندارد، اضافه کرد: در کل برای ما هم خیلی تفاوتی ندارد که نمایشگاه در چه تاریخی باشد. ما دلمان می‌خواهد در خدمت مردم باشیم؛ حالا هر طور که باشد.
کد مطلب : ۲۸۷۹۱۳
http://www.ibna.ir/vdchzqnix23n6wd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما