مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان تا پایان هفته جاری و به منظور حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از انتشار عوامل بیماری‌زا خبر داد.
پیشگیری از کرونا کتابخانه‌های عمومی کردستان را هم به تعطیلی کشاند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، محمد عبدالملکی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین دستور اکید وزارت بهداشت و اطلاعیه ستاد مدیریت بحران، کتابخانه های عمومی استان کردستان تا پایان هفته جاری تعطیل است.

وی با اشاره به ضدعفونی کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: بر این اساس کتابخانه‌های عمومی استان کردستان پس از ضدعفونی و میکروب‌زدایی، از روز شنبه 10 اسفند باز و مطابق معمول آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان همچنین اضافه کرد: با این وجود زمان آغاز فعالیت کتابخانه‌های عمومی در هفته آینده نیز منوط به پایان وضعیت موجود و تابع دستورات مراجع ذیصلاح است.

عبدالملکی یادآور شد: ۸۰ کتابخانه عمومی در کردستان وجود دارد که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و ۳۰ باب هم مشارکتی است. در حال حاضر ۴۹ هزار و  ۸۱۹ نفر در کردستان عضو فعال کتابخانه‌های عمومی واقع در شهرها و روستاهای استان هستند.
کد مطلب : ۲۸۷۶۰۰
http://www.ibna.ir/vdcaw0nuw49nai1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما