در گفت‌وگو با ایبنا عنوان شد؛

حمایت از تولید کتاب با موضوع شهدای استان قم

رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با تاکید بر ضرورت توجه به استفاده از ابزار فرهنگی برای ترویج سبک زندگی شهدا گفت: حمایت از آثار چاپی را به عنوان اولویت در دستور کار قرار داده‌ایم.
حمایت از تولید کتاب با موضوع شهدای استان قم
روح‌الله کریمی رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای قم در سال آینده گفت: در حوزه چاپ و نشر کتاب، از ناشران و نویسندگانی که اقدام به تولید کتاب با موضوع شهدای استان قم می‌کنند، حمایت خواهد شد.
 
کریمی این اقدام را گامی در راستای غنابخشی به آثار هنری درباره شهدای استان قلمداد کرد و افزود: برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای حمایت از آثار فرهنگی و هنری در استان با موضوع شهدا انجام شده است.
 
رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در رابطه با نحوه حمایت این اداره از تولید آثار با موضوع شهدا، گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در قالب تامین کاغذ و همچنین خرید کتاب از ناشران و نویسندگان حمایت‌های خود را انجام خواهد داد.
 
وی با تاکید بر ضرورت توجه به استفاده از ابزار فرهنگی به منظور تبیین معارف اسلامی و ترویج سبک زندگی شهدا در جامعه یادآور شد: یکی از کمیته‌های هفده گانه کنگره ملی شهدای قم به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اختصاص داده شده است و ما در این کمیته حمایت از آثار چاپی را به عنوان اولویت در دستور کار قرار داده‌ایم.
 
یادآوری می‌شود، کنگره ملی شهدای استان قم ۲۷ آبان‌ماه سال آینده با عنوان «بزرگداشت ۶ هزار شهید استان قم» و با شعار «قم، سرآمد شهادت و سرافرازی» برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۷۱۵۹
http://www.ibna.ir/vdcjiae8huqeovz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما