نزدیک به دو دهه پیش هیچ یک از ما نمی‌توانستیم این حجم از پیشرفت را برای خود متصور شویم اکنون به معرفی کتاب‌هایی پرداخته‌ایم که چشم‌انداز ما را نسبت به دنیای اطرافمان تغییر می‌دهند.
کتاب‌هایی از دنیای فناوری که باید در 2020 خواند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سایت علمی-تحلیلی towardsdatascience جهان ما یک دهکده است. اگر شما این گزارش را می‌خوانید احتمالا دارای یک تلفن همراه هوشمند با اتصال به اینترنت هستید. نزدیک به دو دهه پیش همه ما دیوانه یادگیری فناوری‌ها بودیم اینکه چگونه  می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و هرگز نمی‌توانستیم این حجم از پیشرفت را در این مدت زمان کوتاه برای خود متصور شویم. این گزارش به کتاب‌هایی تمرکز کرده است که چشم‌انداز ما را تغییر داده است.

 
نوآوران دنیا را تغییر می‌دهند
همه ما عاشق قهرمان‌هایی هستیم که فداکاری می‌کنند، شکست می‌خورند و بعد از شکست‌هایشان دوباره جهان را می‌سازند. «نوآوران» نوشته والتر ایزاکسون کتابی درباره ذهن‌های خلاق است؛ کسانی که مرزهای علم را جابه‌جا می‌کنند و راهی متفاوت را می‌پیمایند و روش‌های جدید را می‌آفرینند. این اثر کلاسیک ورود نوآوران را به جهان شرح می‌دهد.

 
ایلان ماسک؛ عشق یا تنفر؟
ایلان ماسک شخصیتی است که میلیون‌ها نفر هم عاشقش هستند و هم از وی متنفرند. تلاش جالب او برای خلق اتومبیل‌های برقی و راه‌اندازی آن‌ها  به شکل گسترده و رفتن به مریخ باعث شد حرف و حدیث‌های زیادی را برای او در پی داشته باشد. کتاب «ایلان ماسک» زندگینامه او را از کودکی در آفریقای جنوبی روایت می‌کند. داستانی شگفت‌انگیز که تاکنون از آن پرده‌برداری نشده بود.

 
همه چیز درباره آمازون
«فروشگاه همه چیز» داستانی است از چگونگی پیشرفت آمازون که چگونه از یک فروشنده کتاب کوچک آنلاین به یک شرکت بزرگ جهانی تبدیل شده است و اکنون در بسیاری از صنایع فعالیت می‌کند و دائما هم در حال رشد است. این کتاب را بخوانید تا درک کنید که چرا همیشه همه چیز برای آمازون  مانند «روز اول» است.
 

 
سیلیکون ولی چگونه کار می‌کند
«خون بد» روایت می‌کند که هر چیزی چقدر می‌تواند اشتباه باشد. این کتاب نشان می‌دهد که چگونه سیلیکون ولی کار می‌کند و تا چه حد شما می‌توانید بدون داشتن یک نمونه اولیه به فعالیت‌های خود ادامه دهید.

 
عاشقان فضا بخوانند
«میلیاردرهای راکتی» نشان می‌دهد که چگونه صنعت موشک جزو صنایع سخت و دشوار است. این اثر تاریخچه اولین فرود به ماه را نشان می‌دهد و مشاغل مربوط به فضا و ماهواره‌ای را تجزیه و تحلیل می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا بخش خصوصی صنعت موشک‌سازی را به طور کامل تغییر داده است. «میلیاردرهای راکتی» برای  هرکسی که به فضا علاقه‌مند است جذاب خواهد بود.
کد مطلب : ۲۸۷۰۹۸
http://www.ibna.ir/vdcb9zb5wrhbwgp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما