مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به ایبنا خبر داد؛

ارومیه و میاندوآب در جمع 38 شهر راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی طرح پایتخت کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از راهیابی دو شهر ارومیه و میاندوآب از این استان به جمع 38 شهر حاضر در مرحله نیمه‌نهایی ششمین دوره پایتخت کتاب ایران خبر داد.
ارومیه و میاندوآب در جمع 38 شهر راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی طرح پایتخت کتاب
حجت‌الاسلام ناصر خدایاری، در گفت‌وگو با با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، در این باره گفت: ارومیه و میاندوآب به عنوان شهرهای راه یافته از استان آذربایجان غربی به مرحله نیمه نهایی ششمین پایتخت کتاب ایران معرفی شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با یادآوری اینکه از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب شروع به کار کرد، افزود: در این ۱۶۳ شهر آثار و مستندات خود را به دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرده‌اند و در این دوره ۳۸ شهر به مرحله نیمه‌نهایی ششمین طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند.

خدایاری تصریح کرد: داوری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی این رویداد در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد و در مراسم اختتامیه که در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران با حضور اصحاب قلم و فرهنگ برگزار خواهد شد، ششمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر خلاق در زمینه کتاب‌خوانی معرفی خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: ارائه طرح‌های خلاقانه عملیاتی شده در بازه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت جزو شاخص‌هایی است که در این انتخاب درنظر گرفته می‌شود و سال گذشته شهرستان مهاباد به عنوان شهر خلاق انتخاب شده بود.

وی تصریح کرد: از میان شهرهای اعلام شده، یک شهر به‌عنوان ششمین پایتخت کتاب ایران و ۴ شهر دیگر نیز به‌عنوان شهر خلاق در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی انتخاب خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: امسال از شهرستان ارومیه ۹۰ طرح به ششمین دوره پایتخت کتاب ایران ارسال شده است.
کد مطلب : ۲۸۶۴۵۲
http://www.ibna.ir/vdcenp8wwjh8vei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما