فرزانه رحمانی به ایبنا خبر داد:

«اتاق دوست داشتنی من» در راه بازار کتاب

فرزانه رحمانی از تالیف کتاب جدیدی برای کودکان با عنوان «اتاق دوست داشتنی من» خبر داد و گفت که این کتاب به زودی از سوی نشر میچکا منتشر می‌شود.
«اتاق دوست داشتنی من» در راه بازار کتاب
فرزانه رحمانی، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره‌ انگیزه‌ نگارش کتاب‌های «من نبودم»، «مهمان‌های وقت خواب» و «اتاق دوست داشتنی من» که به‌تازگی از سوی نشر میچکا منتشر شده است، گفت: من مادر هستم و در مواجهه با فرزندانم، هم یاد می‌دهم و هم یاد می‌گیرم. بسیاری از مسائل مانند مسئولیت‌پذیری، احترام به حریم شخصی و توجه به محیط زیست اگر در کودکی مورد غفلت قرار گیرند، در بزرگسالی تبدیل به یک معضل بزرگ می‌شود.
 
این نویسنده افزود: پرداختن به این موضوع و ضرورت، شکل‌گیری برخی رفتارهای شایسته در کودکی و نهادینه شدن آن باعث شد که این مجموعه را بنویسم. شخصیت اصلی این کتاب‌ها کودکانند و من سعی کردم از منظر آنها دنیا را ببینم و در اندیشه و خیال آن‌ها سهیم شوم.
 
رحمانی درباره‌ تصویرگری این کتاب‌ها توضیح داد: تعامل بسیار خوبی با مژگان سعیدیان داشتیم و فکر می‌کنم همراهی من و تصویرگر کتاب که هر دو مادر هستیم و کودکانی در گروه سنی هدفِ کتاب داریم، تجربه‌ موفقی از کار درآمده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر خردسالان، والدین نیز می‌توانند مخاطب این اثر باشند، گفت: این والدین هستند که در مواجهه با مسائل کودکانشان، آن را تبدیل به یک تهدید یا یک فرصت می‌کنند. مثلا اگر کودک من پنهان‌کاری می‌کند و اشتباهاتش را می‌پوشاند، منِ والد با نوع برخوردم به او می‌آموزم که باید مسئولیت اشتباهاتش را بپذیرد. یا اگر من به حریم شخصی و خصوصی کودکم حتی در سنین خردسالی احترام بگذارم، او هم همین احترام را برای دیگران قائل خواهد بود.

به گفته یان نویسنده حوزه کودک و نوجوان، اگر مسائل کودکان را در زمان خودش برطرف نکنیم و به آنها نپردازیم، در نوجوانی و بزرگسالی می‌تواند آسیب‌های جدی به آنها وارد کند.
 
کد مطلب : ۲۸۶۲۴۵
http://www.ibna.ir/vdceep8wnjh8vwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما