نظر ناشران درباره معافیت‌های مالیاتی/3

پایدار: معافیت مالیاتی باعث دلگرمی ناشران دانشگاهی است

مسعود پایدار درباره تصمیم دولت درباب معافیت‌های مالیاتی معتقد است: معافیت مالیاتی تصمیم بجایی است و می‌تواند شرایط دلگرم کننده‌تری را در نشر برای ناشران دانشگاهی به وجود بیاورد
پایدار: معافیت مالیاتی باعث دلگرمی ناشران دانشگاهی است
مسعود پایدار؛ مدیر مسئول نشر دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با اشاره به موافقت دولت از معافیت‌های مالیاتی اهالی فرهنگ و رسانه گفت: در واقع معافیت مالیاتی یا معافیت‌های دیگری مانند عوارض شهرداری برای فعالیت‌های فرهنگی و انتشاراتی، حمایت‌های اساسی‌‌تری‌ نسبت به یارانه‌های مستقیم مانند بن کتاب یا یارانه کاغذ و غیره به حساب‌ می‌آیند.
 
وی افزود: به اعتقاد من معافیت مالیاتی برای فعالیت‌های فرهنگی، کمک بسیاری به کارآفرینان حوزه کتاب و فرهنگ می‌کند. با این تصمیم‌گیری کفه ترازو ثابت می‌ماند در حقیقت کارآفرینان متناسب با کارآفرینی خود اگر از دولت یارانه‌ای نمی‌گیرند، پرداختی هم به دولت ندارند.
 
این ناشر درباره اهمیت معافیت مالیاتی برای ناشران دانشگاهی خاطرنشان کرد: با توجه به میزان فعالیتی که ناشران دانشگاهی انجام می‌دهند در قبال اینکه یارانه کاغذ و بن‌های دانشجویی نگیرند و چیزی هم به دولت ندهد، حتمن تاثیر خوبی بر آن‌ها خواهد داشت و این روند می‌تواند شرایط دلگرم کننده‌تری را برای ناشران دانشگاهی به وجود بیاورد.
 
پایدار گفت: این نوع کمک‌ها هم به سود دولت و هم به سود اهالی فرهنگ است. در واقع به دولت گفته می‌شود که «به ما چیزی نده از ما چیزی هم نگیر» باید گفت، در این اتفاق نوعی تغییر گفتمان به وجود آمده که بسیار مثبت است و از سال‌ها پیش تلاش شده است صورت بگیرد.
 
این ناشر با اشاره به تفاوت‌های یارانه‌های مستقیم با معافیت‌های مالیاتی که از سوی دولت جاری می‌شود، اذعان کرد: اگر یارانه‌های مستقیم کارآمد بوده نباید وضعیت نشر ما امروز دردناک باشد. به اعتقاد من یارانه‌های مستقیم چندان کارکردی نداشته است. از طرفی هم با وجود این میزان سکون در نشر اگر مالیات هم همراه شود فشار مضاعف به ناشران می‌‌آید.
 
پایدار اعلام مدت زمان جاری شدن این قانون را لازم دانست و گفت: اینکه مدت زمان اجرای این معافیت معلوم نیست، کمی برای اهالی نشر نگران‌کننده است. در کل این حمایت‌ها باید هدف‌مند و البته با بازه زمانی معین اتفاق بیفتد. هدف باید این  باشد که در یک بازه زمانی معین حمایت شونده از حمایت بی نیاز شود.
کد مطلب : ۲۸۴۱۲۶
http://www.ibna.ir/vdcauynui49na61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما