نظر اهالی نشر درباره ادامه معافیت‌های مالیاتی/

معافیت مالیاتی کمک‌حال کتاب‌فروشان است

مدیر کتاب‌فروشی مهرگان با اشاره به ادامه معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر گفت: هرچقدر بتوانیم هزینه‌های جانبی برای فعالان حوزه فرهنگ؛ به‌خصوص ناشران و کتابفروشان را کاهش دهیم، کمک شایانی برای اهالی این حوزه به‌شمار می‌آید.
معافیت مالیاتی کمک‌حال کتاب‌فروشان است
داریوش بارانی، مدیر کتاب‌فروشی مهرگان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره ادامه معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر توضیح داد: هرچقدر بتوانیم هزینه‌های جانبی برای فعالان حوزه فرهنگ؛ به‌خصوص ناشران و کتابفروشان را کاهش دهیم، کمک شایانی برای اهالی این حوزه به‌شمار می‌آید؛ زیرا وضعیت هزینه‌های موجود با سایر هزینه‌هایی که به ما تحمیل می‌شود، همخوانی ندارد.
 
وی ادامه داد: هرچه بتوانیم هزینه‌ها را کاهش دهیم و معافیت مالیاتی داشته باشیم یا به عنوان مثال از بیمه‌ تامین اجتماعی تخفیف بگیریم یا سایر اقدامات دیگر که هزینه‌ها را کم می‌کنند، می‌توانیم در کار خود موفق‌تر باشیم.
 
بارانی با بیان اینکه فعالیت در حرفه نشر و کتاب‌فروشی کار سختی است، گفت: شغل ما آسیب‌پذیر است و حتی کوچکترین هزینه‌ها نیز در بخش‌های مختلف این حوزه تاثیرگذارند. در برخی مشاغل با یک قرارداد سود یکساله می‌برند اما در حرفه ما اینگونه نیست و هزینه‌های اضافی روی کار ما به سختی جبران می‌شود.
 
وی یادآور شد: من ۵۰ سال است که کار فرهنگی می‌کنم و کتاب‌فروشی ما شناخته شده است اما اداره دارایی اصلا توجهی به این موضوع ندارد و به وجود خودکار و مداد در فروشگاه‌ها حساسیت نشان می‌دهد و به‌خاطر آن‌ها ما را از مالیات معاف نمی‌داند؛ درحالی که باید در یاری به اهالی فرهنگ کمک کند.
 
بارانی با بیان اینکه در طول این سال‌ها نتوانستیم معافیت مالیاتی بگیریم، عنوان کرد: سال گذشته حدود ۱۰ میلیون تومان مالیات برای ما در نظر گرفته شد که مجبور شدیم پرداخت کنیم و هزینه اضافه‌ای بر دوش ما گذاشته شد که جبران آن سخت است.
 
وی با طرح این موضوع که شاید این مبلغ برای خیلی از مشاغل بالا نباشد، گفت: من می‌گویم این مبلغ زیاد است؛ اما می‌توانستم با ۱۰ میلیون تومان، تعداد زیادی کتاب جدید برای کتاب‌فروشی‌ام تهیه کنم و به مردم بفروشم؛ ولی حالا نمی‌توانم و اینجا است که معافیت مالیاتی می‌تواند کمک‌حال کتاب‌فروشی‌ها باشد.
کد مطلب : ۲۸۴۱۱۷
http://www.ibna.ir/vdca6ynu049na61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما