در گفت‌وگو با ایبنا عنوان شد؛

29 کتابفروشی کردستان مجری طرح پاییزه کتاب

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از مشارکت 29 کتابفروشی استان در اجرای طرح پاییزه کتاب خبر داد.
29 کتابفروشی کردستان مجری طرح پاییزه کتاب
عبید رستمی با اشاره به طرح‌های حمایتی مربوط به کتاب به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، اظهار کرد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به طرح پاییزه عنوان کرد: در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت‌نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند، به خریداران بفروشند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروش‌ها پرداخت خواهد کرد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به ثبت‌نام کتابفروشی‌های استان در این طرح عنوان کرد: 29 کتابفروشی استان شامل 21 کتابفروشی در مرکز استان و 8 کتابفروشی در شهرستان‌های تابعه برای شرکت در طرح پاییزه کتاب ۱۳۹۸ ثبت نام کردند.

به گفته رستمی، آراس، آرسام، آشتی، آمیار، آینده، احمدی، پیشه وا، توحید، دانشمند، رها، زانست، زانکو، زانکو، زاهدی، شار، مهرگان، نشر فرهنگ، هرمس، کاردوخ، کاروان، کتاب ژیرا، کتاب شهر، کتاب نالی، کتاب هفت، کتابسرای الوان، کتابسرای روشنبیر، کتابسرای نگاه، کتابسرای کلام و کتیبی مانگ، کتابفروشی‌های مجری پائیزه کتاب ۹۸ در استان کردستان هستند.

وی با بیان اینکه، میزان یارانه خرید برای کتاب‌ها در پائیزه کتاب ۲۰ درصد است، اضافه کرد: مدت زمان اجرای طرح پاییزه کتاب ۸ روز است که از 23 آبان ماه جاری آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۳۰ آبان ادامه دارد.

به گفته رستمی، حداکثر یارانه اختصاصی هر کتابفروشی و میزان و درصد مشارکت کتابفروشی‌ها در تخصیص یارانه بر اساس اعتبار کلی طرح، تعیین و قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان یادآور شد: سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر 120 هزار تومان و سقف یارانه خرید برای هر خریدار هم 24 هزار تومان است.
کد مطلب : ۲۸۳۴۵۵
http://www.ibna.ir/vdcenx8wnjh8vei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما