ارسال آثار به جشنواره ادبی هنری «یک داستان یک نمایشنامه» آغاز شد. آثار برگزیده برای چاپ در یک کتاب گردآوری می‌شوند.
جشنواره ادبی هنری «یک داستان یک نمایشنامه» برگزار می‌شود
محمود داوودزاده، معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای ابن سینا و دبیر جشنواره ادبی هنری «یک داستان یک نمایشنامه» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: این جشنواره برای اولین‌بار با هدف تولید محتوای ارزشمند برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری و سیاست‌های گسترش فرهنگی جامعه در دهه فجر برگزار می‌شود.
 
وی افزود: از ویژگی‌های جشنواره این است که همزمان با تولید محتوای فاخر در قالب داستان که زبان مشترک تمام نسل‌هاست، قابلیت اجرای محصول تولید شده توسط گروه‌های نمایشی نیز بررسی می‌شود.
 
داوودزاده با بیان اینکه داستان‌های برگزیده توسط هیات علمی جشنواره بررسی و انتخاب می‌شوند، گفت: قرار است آثار برگزیده برای چاپ در یک کتاب گردآوری شوند و بهترین گروه‌های نمایشی برای اجرا نیز ارزشیابی می‌شود و فرصت باقی‌مانده تا پایان فراخوان، زمان مناسبی است تا گروه‌های نمایشی متقاضی نیز اعلام آمادگی کنند.
 
وی با بیان اینکه داوری اجرای نمایشنامه از آثار برتر از 15بهمن 98 آغاز می‌شود، یادآور شد: با توجه به اینکه این نخستین جشنواره‌ای است که نویسنده داستان در کنار تیم اجرایی نمایش قرار می‌گیرد، در نظر داریم کارگاه‌های آموزشی مهارت‌افزایی بین هنرمندان داستان‌نویس و مجری نمایش را برای داشتن بهترین اجرای صحنه‌ایی برگزار کنیم.
 
به گفته داوودزاده، به‌همین منظور برای اولین بار کانون نویسندگان و مجریان نمایشنامه در فرهنگسرای ابن سینا تشکیل شد و امیدواریم جلسات کارگاهی آن‌ها منتج به تولید محصولات نمایشی حرفه‌ای‌تری شود.
 
علاقه‌مندان برای شرکت دراین جشنواره می‌توانند آثار و سوابق خود را در بخش تولید محتوا و اجرا در وب سایت جشنواره به آدرس: https://form.farhangsara.ir/1dastan بارگذاری کنند یا از طریق پست الکترونیکی به آدرس: f_ebnesina@yahoo.com ارسال کنند. همچنین می‌توانند فایل WORD آثار و سوابق  خود را در بخش تولید محتوا و اجرا به همراه مشخصات به آدرس پستی به نشانی تهران، شهرک قدس(غرب)، خیابان ایران زمین شمالی، فرهنگسرای ابن سینا، کدپستی 1465943531پست کنند.
کد مطلب : ۲۸۲۸۸۲
http://www.ibna.ir/vdch6inii23n66d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما