نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یک دلیل اصلی ناتوانی ما در حل بعضی از مشکلات به کتاب نخواندن و ندانستن ما برمی‌گردد.
ناتوانی ما در حل بعضی از مشکلات به کتاب نخواندن برمی‌گردد
مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان شرقی، اظهار کرد: مسیر توانستن و توانمند شدن افراد از دانستن می‌گذرد و دانستن با کتاب خواندن و مطالعه و کسب علم و اطلاعات است که به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه شکوفایی و رشد جوامع نیز نیازمند به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، افزود: انسان بدون دانستن و دستیابی به دانایی قادر به حل مشکلات نیست؛ بنابراین دانستن، قدم اول برای حل مشکلات است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلش شورای اسلامی اضافه کرد: خواندن کتاب، بهترین راه برای دانستن و حل مشکلات مختلف جامعه است، پس لازم و ضروری است که تمام اقشار و مدیران، تاجران، فرهنگیان و مردان سیاسی، کتاب‌دوست و کتابخوان باشند.

پزشکیان ادامه داد: کتاب اطلاعات را بدون ‌منت در اختیار همه قرار می‌دهد و یک دلیل اصلی ناتوانی ما در حل بعضی از مشکلات به کتاب نخواندن و ندانستن ما برمی‌گردد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شوق و اشتیاق مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه اخیر کتاب تبریز، افزود: اگر ما باید در نمایشگاه‌ها، مخاطب را درست راهنمایی کنیم و اطلاعات او را در حوزه کتاب افزایش دهیم ، نتیجه بهتری خواهد داد.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز با حضور حدود 900 ناشر از ایران و کشور‌های مختلف اروپایی و آسیایی، از 29 مهر تا 4 آبان‌ماه جاری برگزار شد.
کد مطلب : ۲۸۲۶۸۴
http://www.ibna.ir/vdch6inik23n6-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما