کتاب «سرآغاز‌های آگاهی» نوشته جفری میش‌لاو و «تقارن» به قلم هرمان وایل به زودی از سوی انتشارات جهان کتاب در قفسه کتابفروشی‌ها جای خواهد گرفت.
«سرآغاز‌های آگاهی» و «تقارن» در راه کتابفروشی‌ها
مجید رهبانی، مدیر انتشارات «جهان‌ کتاب» در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) خبر از انتشار دو کتاب جدید در زمینه علم برای عموم داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک کتابی با عنوان «تقارن» نوشته هرمان وایل، ریاضیدان آلمانی منتشر خواهد شد. این نویسنده ریاضی‌دان معتبری است و ترجمه این اثر را آریان مولائیان برعهده داشته است که این مترجم هم خود ریاضیدان است.
 
وی افزود: در حقیقت این اثر تقارن در هندسه و طبیعت را در قالب فهم عمومی بیان می‌کند. اینکه مفهوم تقارن در اشیا، موجودات و آثار هنری و هر آنچه که در فضای بیرونی می‌توان دید را با زبانی ساده برای مخاطبان تشریح می‌کند.
 
رهبانی گفت: درواقع نویسنده در این اثر با مثال‌های ملموس تلاش کرده است مفهوم تقارن را به خوانندگان و افرادی که از ریاضیات و هندسه سررشته کمی دارند توضیح دهد.  
 
وی در ادامه خبر از انتشار کتاب دیگری از انتشارات جهان کتاب داد و گفت: کتاب دیگری که تا آینده‌ای نزدیک قرار است مهمان کتابفروشی‌ها شود اثری است با ترجمه محمد‌رضا غفاری با عنوان «سرآغاز‌های آگاهی» از جفری میش‌لاو. می‌توان گفت این اثر دانشنامه‌ای درباره اینکه چگونه‌ آگاهی در انسان در طول دوره‌ها یافت شده است. در حقیقت مواردی که امروزه به عنوان شبه‌علم و خرافات می‌شناسیم در زمان خود نوعی آگاهی محسوب می‌شده است. در حقیقت در این اثر روند دست‌یابی انسان به آگاهی رو مورد بررسی قرار داده است.
کد مطلب : ۲۸۲۳۱۵
http://www.ibna.ir/vdcizrarwt1avp2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما