رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به کاهش ۳۰درصدی قیمت کاغذ و مقوا، این اتفاق را حاصل اعتماد دولت به واردکنندگان خوشنام دانست؛ رویکردی که باید تداوم داشته باشد.
دلیل اصلی کاهش قیمت کاغذ و مقوا اعتماد دولت به بخش خصوصی بود
حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با بیان اینکه اکنون در حوزه واردات کاغذ و مقوا مشکلات مرتفع شده است، عنوان کرد: در طول یک‌سال گذشته پیگیری‌ها و نشست‌هایی با مدیران بخش‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم و واردکنندگان کاغذ نیز همکاری خوبی با این وزارتخانه داشتند.
 
وی افزود: خوشبختانه بازار رو به ثبات است و کاهش قیمت دارد؛ به‌طوری که قیمت کاغذ تحریر حدود ۳۰ درصد نسبت به دو ماه گذشته کاهش داشته است.
 
میرباقری با اشاره به کاهش قیمت کاغذ و مقوای گلاسه نیز گفت: دامنه کاهش قیمت در این حوزه به کاغذ گلاسه هم رسید و درحالی‌که تا شش ماه قبل هر کیلو کاغذ گلاسه تا حدود ۳۰ هزار تومان هم رسید، الان در بازار به قیمت ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
 
وی تاکید کرد: وضعیت کنونی بازار نشان می‌دهد اگر دولت به بخش خصوصی اعتماد و امنیت کاری برای فعالان این حوزه ایجاد کند، بخش خصوصی هم می‌تواند به دولت اعتماد کند و نتیجه این همکاری و هماهنگی یک بازار با ثبات با حداقل قیمت است.
 
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه رقابت و عرضه و تقاضا همیشه موجب پایین آمدن قیمت کالاها در بازار می‌شود، یادآور شد: اینکه بخواهیم با حاشیه‌سازی قیمت را پایین نگه داریم، در قیمت‌ها تاثیر زیادی ندارد و همکاری واردکنندگان کاغذ و مقوا و وزارت صنعت، معدن و تجارت، تجربه خوبی برای بخش خصوصی و دولتی به شمار می‌آید.
 
به‌گفته میرباقری، به‌دنبال همکاری بخش خصوصی و دولتی، بانک مرکزی نیز با این اقدام همراه شد و ارز مورد نیاز واردکنندگان را تامین کرد که نتیجه آن رضایت مصرف‌کننده نهایی است؛ اما این کاهش قیمت منوط به این است که چنین همکاری‌هایی ادامه داشته باشد.
 
وی همچنین درباره لزوم اعتماد به واردکنندگان خبره و قدیمی توضیح داد: اعتماد به واردکنندگان خوشنام و شناسنامه‌دار باید ادامه داشته باشد و دست افراد سودجو نیز کوتاه شود. تجربه نشان داد که حضور کوتاه مدت یک‌سری افراد موجب ایجاد تنش در بازار شد اما کسانی که در بخش واردات سابقه داشتند توانستند کاغذ و مقوای مورد نیاز بازار را تامین کنند.
کد مطلب : ۲۸۲۱۱۰
http://www.ibna.ir/vdcb85b5grhbw8p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما