مترجم کتاب «تحولات حکمرانی در عصر جهانی شدن» در گفت‌وگو با ایبنا:

معنای حکمرانی در دوران جدید با عصر پیش از جهانی‌شدن متفاوت است

مترجم کتاب «تحولات حکمرانی در عصر جهانی شدن» گفت: این کتاب درواقع به تبیین چهار دیدگاه در عرصه روابط بین‌الملل درباره تحول معنای حکمرانی در دوران جدید نسبت به عصر پیش از جهانی‌شدن پرداخته است.
معنای حکمرانی در دوران جدید با عصر پیش از جهانی‌شدن متفاوت است
مهدی مقدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، درباره کتاب اخیرش، «تحولات حکمرانی در عصر جهانی شدن» که به‌تازگی انتشار یافته است، گفت: در طول شش ماه اخیر توانستم ترجمه این کتاب را در کنار سه عنوان کتاب دیگر به پایان برسانم و به‌لطف انتشارات نگاه معاصر، خوشبختانه مراحل فنی چاپ کتاب نیز به‌سرعت انجام شد.
 
وی درباره محتوای این کتاب هم ضمن بیان اینکه «تحولات حکمرانی در عصر جهانی شدن» در واقع چهار دیدگاه در عرصه روابط بین‌الملل را درباره تحول معنای حکمرانی در دوران جدید با عصر پیش از جهانی شدن به تصویر می‌کشد، افزود: این کتاب در چهار فصل گزاره‌هایی را که درباره چالش‌های جدید حکمرانی، شرح می‌دهد که شماری از برجسته‌ترین نویسندگان و پژوهشگران به ابعاد مختلف این فرآیند پرداخته‌اند.

مقدری اضافه کرد: «مانوئل کاستلز» نظریه‌پرداز مشهور جامعه شبکه‌ای که نویسنده کتاب‌هایی چون «عصر اطلاعات» و «قدرت ارتباطات» است، در فصل نخست این کتاب به تحولات حکمرانی جهانی و سیاست‌های جهانی و به‌ویژه نقش جامعه مدنی جهانی در تحولات حکمرانی به عنوان یک عنصر بنیادین و محوری پرداخته است.
 

وی عنوان کرد: «پیتر ویلتز» هم در فصل دوم مفاهیم جدیدی از نقش بازیگران فراملی و سازمان‌های فراملیتی در حکمرانی جهانی را تجزیه و تحلیل کرده است. در فصل سوم این کتاب هم به دموکراسی در حکمرانی جهانی از دیدگاه «مگدانل بِکسل» و همکارانش پرداخته شده و در پایان به جهانی شدن از منظر تحولات ناسیونالیسم و منطقه‌گرایی اشاره شده است. درمجموع این کتاب سرشار از مفاهیم و گزاره‌هایی است که برای مخاطب نه‌تنها تازگی دارد، بلکه او را با دنیای آن‌سوی مفاهیم کلاسیک آشنا خواهد کرد.
 
مقدری درباره سایر کتاب‌های آماده انتشار خود گفت: تا سال پیش کتاب «درآمدی بر حکمرانی خوب» را از سوی انتشارات جنگل و کتاب «احزاب سیاسی، کارکردها و سازماندهی در جوامع دموکراتیک» را از سوی انتشارات نگاه معاصر منتشر کردم. کتاب «درس‌هایی از حکمرانی خوب» را نیز با نگاه معاصر در مرحله انتشار داریم و تنها مجوز نهایی کتاب باقی مانده است که برآورد ما این است در آبان سال جاری منتشر شود.
 
این نویسنده و مترجم در پایان عنوان کرد: دو کتاب دیگر هم ترجمه کرده‌ام که در مرحله ویراستاری قرار دارند؛ عناوین این کتاب‌ها «احزاب سیاسی، جامعه مدنی، جنبش‌های شهروندی در اروپا و آسیا» و «مشق‌های دموکراسی برای احزاب سیاسی» است و امیدوارم تا پایان مهرماه این دو اثر برای ارائه به ناشر، نهایی شود.
کد مطلب : ۲۸۱۹۰۷
http://www.ibna.ir/vdce7z8wfjh8voi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما