ابوالحسنی در گفت‌وگو با ایبنا:

اتحادیه‌های صنعت چاپ استانی می‌شوند

رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران از رایزنی سه اتحادیه چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان برای گسترده شدن دامنه فعالیت آن‌‌ها از شهر به استان خبر داد.
اتحادیه‌های صنعت چاپ استانی می‌شوند
احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: به‌دنبال مشکلات گسترده‌ای که متوجه چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان خارج از تهران و مستقر حاشیه‌های شهر شده‌است، به‌زودی این سه اتحادیه فعالیت خود را به‌صورت استانی پیگیری خواهند داد.
 
وی ادامه داد: ما چاپخانه‌های بزرگی خارج از محدوده شهر تهران یا حاشیه‌ شهر داریم که به‌دلیل محدودیت جغرافیایی نمی‌توانند در اتحادیه‌ تهران عضو شوند و مجبور به عضویت در اتحادیه‌های صنفی دیگر هستند.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه این موضوع مشکلات زیادی برای همکاران در سه حوزه چاپ، لیتوگرافی و صحافی ایجاد کرده است، گفت: رؤسای این سه اتحادیه پس از تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کردند و در تلاش هستند این موضوع را از اتاق اصناف دنبال کنند.
 
وی با طرح این موضوع که امیدواریم تا پایان سال پیگیری‌ها به نتیجه برسد یادآور شد: در صورتی که اتحادیه‌ها به‌صورت استانی فعالیت کنند، بسیاری از چاپخانه‌ها، لیتوگرافی‌ها و صحافی‌هایی که در حاشیه تهران مثل شهرری، قلعه حسن‌خان، جاده کرج، شهریار و .. هستند، می‌توانند از خدمات اتحادیه‌های مرکز بهره‌مند شوند.
 
ابوالحسنی با اشاره به رایزنی برای ثبت استانی اتحادیه‌ها گفت: اتحادیه استانی می‌تواند مشکلات را به‌صورت یکجا پیگیری کند؛ زیرا قدرت بیشتری نسبت به اتحادیه یک شهر یا منطقه دارد و قدرت رایزنی و تبادل‌نظر برای بسیاری از امور و کارها بیشتر می‌شود.
 
به گفته وی، معتقدم که اتحادیه‌های استانی می‌توانند در زمینه اصلاح قوانین دست و پاگیر این حوزه و رایزنی با سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولتی اقدام کند و مثمرثمر باشد.
کد مطلب : ۲۸۱۷۴۵
http://www.ibna.ir/vdceez8wnjh8vfi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما