دبیر همایش کتاب سال حوزه به ایبنا خبر داد؛

ارسال 932 اثر به دبیرخانه بیست‌ویکمین همایش کتاب سال حوزه

دبیر همایش کتاب سال حوزه از ارسال 932 اثر به دبیرخانه بیست و یکمین دوره این همایش خبر داد.
ارسال 932 اثر به دبیرخانه بیست‌ویکمین همایش کتاب سال حوزه
حجت‌الاسلام ابوالقاسم مقیمی حاجی، دبیر همایش کتاب سال حوزه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با اشاره به استقبال مولفان و پژوهشگران و ناشران از بیست و یکمین دوره این همایش با ارسال 932 اثر به دبیرخانه آن گفت: 717 عنوان کتاب و 215 عنوان پایان‌نامه سطح 4 (دکتری) حوزویان، مجموع آثار رسیده به بیست ‌و یکمین همایش کتاب سال حوزه را تشکیل می‌دهد که در گروه‌های بیست‌گانه داوری، مورد ارزیابی اجمالی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: بیشترین تعداد آثار رسیده در گروه علمی کلام با 151 اثر و کمترین تعداد آثار رسیده در گروه علمی مدیریت با 6 اثر بوده است.

مقیمی حاجی در رابطه با آثار رسیده در محورهای ویژه این همایش گفت: از مجموع آثار رسیده، حدود 100 اثر در محورهای ویژه «سبک زندگی اسلامی» و «علوم انسانی اسلامی» بوده است.

دبیر همایش کتاب سال حوزه ادامه داد: کتاب‌های رسیده، برای اولین بار در سال 1397 منتشر شده و پایان‌نامه‌های سطح 4 (دکتری) رسیده نیز در سال 1397 دفاع شده است.

یادآوری می‌شود، معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه، از سال 1378، همه ساله «همایش کتاب سال حوزه» را برگزار می‌کند و آثار مکتوبی که از سوی طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه برادران و خواهران در زمینه علوم اسلامی یا انسانی مرتبط با حوزه دین تألیف، تدوین، تصحیح و تحقیق و ترجمه شده باشند، در این همایش مورد بررسی قرار می‌گیرند.
کد مطلب : ۲۸۰۶۸۷
http://www.ibna.ir/vdcivuaryt1avq2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما