همایش «قلم‌های آزاده» با تجلیل از ۱۰ آزاده اهل قلم پنج‌شنبه ۲۴ مرداد توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.
تجلیل از آزادگان نویسنده در همایش «قلم‌های آزاده»
ایمان کرد، مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: در آستانه ۲۶ مرداد و سالروز بازگشت آزادگان سرافراز میهن به کشور، همایش «قلم‌های آزاده» با بزرگداشت آزاده‌های اهل قلم برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: قرار است در این مراسم که به مناسبت پاسداشت قلم و مجاهدت‌های آزادگان هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود، از ۱۰ آزاده تجلیل شود که در طول این سال‌ها خاطرات اسارت خود را کتاب نگاشته‌اند.
 
کرد با اشاره به میهمانان و برگزیدگان این همایش توضیح داد: قرار است از مسعود ده‌نمکی نویسنده کتاب «فرهنگ‌نامه اسارت و آزادگان»، معصومه آباد نویسنده کتاب «من زنده‌ام»، حسین کرمی نویسنده کتاب «خاطرات دانه‌های انار» و احمد یوسف‌زاده به نمایندگی از نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» تجلیل به عمل آید.
 
وی یادآور شد: از دیگر افرادی که در این همایش از آن‌ها تجلیل می‌شود می‌توان از امیر سرتیپ دوم رضا احمدی نویسنده کتاب «عبور از چهار چوب»، مجتبی جعفری نویسنده «جهنم تکرید»، مهدی طحانیان نویسنده کتاب «سرباز کوچک امام»، سرهنگ جواد شیرمحمدی مترجم کتاب «اطلس نبردهای ماندگار»، غلامرضا جوکار نویسنده کتاب «نبرد زینبی» و محسن صالحی‌خواه نویسنده کتاب «جندی مکلف» نام برد.

به گفته کرد، قرار است جمعی از مسوولان و مدیران فرهنگی کشور در این همایش حضور داشته باشند و میهمان این مراسم باشند.
 
همایش «قلم‌های آزاده» پنجشنبه ۲۴ مرداد ساعت ۱۰ صبح در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۷۹۵۱۳
http://www.ibna.ir/vdcezo8wxjh8fni.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما