رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» در بهمن ماه 98 خبر داد.
همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، از برگزاری همایش ملی «مقاومت از نگاه قرآن» خبر داد و گفت: در پاسخ به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مبنی بر تبیین نظریه مقامت و ضرورت گفتمان‌سازی برای آن و با هدف تبیین مبانی اعتقادی، سیاسی، اخلاقی و اجتماعی مقاومت اسلامی، معرفی الگوهای قرآنی مقاومت، ارائه دستاوردها و بررسی چالش‌های مقاومت از منظر قرآن و تشریح روش‌های گفتمان‌سازی برای مقاومت، پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» را برگزار می‌کند.

یوسفی مقدم در مورد اقدامات صورت گرفته جهت برگزاری این همایش گفت: تاکنون دو پیش همایش با عناوین «روش‌های مقاومت در برابر راهبرد آمریکا در منطقه غرب آسیا» و «قرآن و مبانی سیاسی مقاومت اسلامی» برگزار شده و تا زمان برگزاری همایش بیش از 10 پیش‌همایش دیگر برگزار می‌شود.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در رابطه با محورهای اصلی همایش افزود: محورهای اصلی این همایش در پنج موضوع: مفاهیم، مبانی و اصول مقاومت اسلامی از منظر قرآن؛ الگوهای مقاومت در قرآن کریم؛ دستاوردهای مقاومت از منظر قرآن کریم؛ چالش‌های مقاومت از منظر قرآن کریم؛ گفتمان‌سازی مقاومت، از منظر قرآن کریم است.

وی همچنین در خصوص میزان استقبال مراکز و موسسات علمی و پژوهشی در خصوص مشارکت در برگزاری این همایش گفت: تاکنون بیش از 20 مرکز و موسسه آموزشی و پژوهشی جهت همکاری در خصوص برگزاری این همایش اعلام آمادگی کرده اند و این تعداد رو به افزایش است.

یوسفی مقدم در پایان بیان کرد: در حال حاضر با مشارکت مرکز همکاری‌های علمی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حال ثبت همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) می‌باشیم، که پس از انجام این فرایند، نسبت به اطلاع‌رسانی فراخوان ارسال مقالات به همایش اقدام می‌شود.
کد مطلب : ۲۷۸۴۵۷
http://www.ibna.ir/vdcamanu049n0y1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما