​رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران گفت:

توزیع 150 هزار ورق زینک دولتی توسط یک شرکت واردکننده!

رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران با انتقاد از نحوه توزیع زینک، گفت: یک شرکت واردکننده زینک بیش از 150 هزار ورق زینک با ارز دولتی را بدون مجوز دولت تنها در میان شش تا هفت نفر توزیع کرده است که این کار خلاف قانون است.
توزیع 150 هزار ورق زینک دولتی توسط یک شرکت واردکننده!
احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: در این هفته مطلع شدیم که یکی از شرکت‌های واردکننده زینک با ارز دولتی حدود 150 هزار ورق از این کالا را بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان شش تا هفت نفر توزیع کرده است.
 
وی ادامه داد: این کار در حالی انجام شده است که ما بارها بر این موضوع تاکید داشتیم که اتحادیه لیتوگرافان باید در توزیع زینک نقش پررنگی داشته باشد و به جایگاه صنف و لیتوگرافان اهمیت داده شود.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه این زینک باید در میان همه صنف توزیع می‌شد، گفت: وقتی زینک با ارز دولتی به کشور آورده شده، نباید فقط به تعداد محدودی از فعالان این صنف برسد، بلکه بر این باور هستیم که باید در میان همه لیتوگرافان و چاپخانه‌داران توزیع شود.
 
وی یادآور شد: در این زمینه ما دیداری با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم و موضوع را پیگیری کردیم و قرار است در هفته آینده نیز علت این موضوع و مسائل مرتبط با آن به صورت جدی از سوی اعضای هیات مدیره پیگیری شود.
 
ابوالحسنی همچنین به شکایت برخی لیتوگرافان و چاپخانه‌داران از یک شرکت دیگر واردکننده زینک نیز گفت: یک شرکت چند ماه پیش از لیتوگرافان و چاپخانه‌داران پول گرفت تا برای آن‌ها زینک دولتی بیاورد اما به گفته افراد اکنون زینک نمی‌دهند و می‌گویند پول خود را پس بگیرید.
 
ابوالحسنی تاکید کرد: اگر تا یکشنبه موضوع حل نشود در این زمینه اتحادیه لیتوگرافان شکایت معترضان را پیگیری می‌کند.
کد مطلب : ۲۷۸۴۱۸
http://www.ibna.ir/vdchz6ni623nqkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما