دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به همایش کتاب سال حوزه 31 خرداد ماه سال جاری (1398) است.
31 خرداد؛ آخرین مهلت ارسال آثار به همایش کتاب سال حوزه
حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالقاسم مقیمی‌حاجی، دبیر همایش کتاب سال حوزه، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با اعلام این خبر، گفت: اندیشمندان و فرهیختگان صاحب اثر حوزه‌های علمیه تا 31 خردادماه 98 فرصت دارند با ارسال کتاب‌ یا پایان‌نامه‌های سطح 4 خود، در این همایش شرکت کنند.

مقیمی‌حاجی افزود: کتاب‌هایی که چاپ اول آن‌ها در سال 1397 شمسی باشد، یا پایان‌نامه‌های سطح 4 (دکتری) که در سال 1397 در یکی از مراکز حوزوی یا دانشگاهی دفاع شده باشند، ضمن اینکه پديدآورندگان آثار حوزوی باشند، می‌توانند در این همایش شرکت کنند.

دبیر همایش کتاب سال حوزه درباره شیوه ارسال آثار گفت: پدیدآورندگان آثار، برای شرکت در این همایش، پس از ثبت‌نام اینترنتی در سایت همایش به نشانی www.ketabehowzeh.ir و دریافت «کد رهگیری»، دو نسخه از اثر خود را به دبیرخانه همایش به نشانی «قم، جمکران، بلوار انتظار، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه» ارسال ‌کنند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت بخش علمی همایش ابراز کرد: گونه‌بندی آثار رسیده، نخستین گام از فرایند علمی همایش کتاب سال حوزه است که سه نفر از شخصیت‌های کتاب‌شناس، آثار رسیده را بر اساس موضوعات آن‌ها طبقه‌بندی می‌کنند.

دبیر کتاب سال حوزه گفت: آثار رسیده به کتاب سال حوزه، در گروه‌های علمی «تفسیر و علوم قرآن»، «حدیث، درایه و رجال»، «فلسفه»، «کلام»، «اخلاق و عرفان»، «تاریخ، سیره و تراجم»، «فقه و اصول»، «کتب مرجع»، «ادبیات و هنر»، «علوم اجتماعی»، «تصحیح و تحقیق»، «ترجمه»، «انقلاب اسلامی»، «اقتصاد»، «حقوق»، «روانشناسی»، «علوم تربیتی»، «علوم سیاسی» و «مدیریت» گونه‌بندی می‌شوند.

مقیمی‌حاجی ادامه داد: در راستای جهت‌دهی پژوهش‌های حوزوی به سوی نيازهای پژوهشی جامعه، که یکی از سیاست‌های برگزاری این همایش است، موضوعات «ابعاد علمی بیانیه گام دوم انقلاب»، «زن و خانواده»، «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»، «علوم انسانی‌اسلامی، «فضای مجازی»، «آسیب‌های اجتماعی»، «جمعیت»، «اقتصاد مقاومتی»، «سبک زندگی اسلامی»، «هنر(فلسفه هنر، هنر در اسلام)» و «محیط زیست و منابع طبیعی» به عنوان محورهای ویژه همایش معرفی شد و به آثاری که در یکی از محورهای یادشده واصل گردد،  امتیاز ویژه‌ای اختصاص خواهد یافت.
کد مطلب : ۲۷۶۶۷۸
http://www.ibna.ir/vdcd590xjyt0596.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما