رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: پس از بررسی اولیه آثار و راهیابی ١١٥٠ اثر مناسب جهت داوری، در نهایت و به تشخیص هیأت داوران، ١٤ اثر برای تجلیل انتخاب شدند.
تجلیل از 14 اثر برتر در اختتامیه نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی
روح‌اله کریمی رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، دباره برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی و ارسال 1500 اثر به دبیرخانه این جشنواره گفت: به پاس قدردانی از رشد چشمگیر شعر آیینی در چهار دهه‌ پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، فراخوان نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی کشور از پانزده آبان لغایت ١٥ دی ماه ١٣٩٧ منتشر شد که در این مدت تعداد ١٥٠٠ اثر در قالب‌های توحید، قرآن و عترت، اخلاق اسلامی، مقاومت و پایداری، رهایی و بیداری، شهدای انقلاب اسلامی، آزادگان و جانبازان، مدافعان حرم، مناقب و مراثی حضرات معصومین (ع) از طریق رایانامه و آدرس پستی به این دبیرخانه ارسال شد.
 
وی با اشاره به راهیابی 14 اثر به مرحله پایانی این جشنواره افزود: با بررسی اولیه از این تعداد، ١١٥٠ اثر مناسب داوری تشخیص داده شد و جهت داوری به هیئت داوران ارسال شد که با توجه به حجم زیاد آثار ارسالی، در سه مرحله داوری‌ها انجام گرفت و در نهایت ١٤ اثر به تشخیص هیأت داوران انتخاب شد.
 
کریمی ضمن تقدیر از خالقان آثار، افزود: در آیین اختتامیه نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی، به برگزیدگان، تندیس و تقدیرنامه ویژه‌ جشنواره همراه با کارت اعتباری 10 میلیون ریالی اعط خواهد شد.
 
یادآوری می‌شود اختتامیه نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی روز جمعه ١٣ اردیبهشت ماه ساعت ١٧:٣٠ در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۷۵۰۹۰
http://www.ibna.ir/vdcaomnuw49n0w1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما