کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید به ایبنا خبر داد؛

اختصاص عواید فروش نشر شاهد در نمایشگاه به سیل‌زدگان

6 ارديبهشت 1398 ساعت 18:06

حجت‌الاسلام والمسلمین کاویانی‌راد گفت: در پی جاری شدن سیل در برخی استان‌های کشور، بنیاد شهید ملاحظات جدی داشته و در حوزه نشر تصمیم گرفته شد، عواید فروش امسال در نمایشگاه، برای تأمین برخی نیازهای فرهنگی مناطق سیل‌‌زده اختصاص ‌یابد.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن کاویانی‌راد؛ معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به حضور نشر شاهد در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیان کرد: عقبه عملکرد نشر شاهد شامل بیش از یک‌هزار و 600 عنوان کتاب است که ذخیره موضوعی سوژه‌ها و اطلاعات این کتاب‌ها، در اختیار بنیاد شهید است.
 
وی ادامه داد: در سال 1397 حدود 52 عنوان و به‌طور متوسط هفته‌ای یک کتاب در حوزه ایثار و شهادت، از سوی نشر شاهد به چاپ رسیده که 20 عنوان از آنها چاپ نخست بوده‌اند. مهم‌ترین اولویت‌های ما، تولید و به چاپ رساندن وصایای شهدا به‌عنوان ذخیره لایزال فرهنگی و همچنین معرفی و پرداختن به سیره و زندگی شهدا در قالب‌های مستند، داستان و شعر است. رویکرد بنیاد این بوده که ادبیات ایثار و شهادت در سراسر کشور توسعه داده شود. اگر در گوشه‌ای از یک استان محروم هم کسی قلم به‌دست باشد، در حوزه‌های موردنظر بنیاد و براساس اساسنامه و تایید کمیسیون، برای خلق اثر از افراد حمایت می‌کنیم.کاویانی‌راد گفت: یکی دیگر از اولویت‌های نشر در بنیاد، پرداختن به زندگینامه شهدای خاص است با این رویکرد که در زندگی آنها نکات خاص و ناب و آموزنده‌ای وجود دارد که باید به‌طور مرتب در ذائقه مردم چکانده شود. حوزه ایثار و شهادت در ژانر ادبیات  کودک، دیگر رویکردی است که در سال گذشته روی آن تمرکز کردیم.
 
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اشاره به توجه بنیاد به سیل اخیر نیز بیان کرد: در پی وقوع حادثه سیل در برخی استان‌های کشور، بنیاد ملاحظات جدی داشته و در ابعاد مختلف پیش‌بینی‌هایی صورت گرفت. در حوزه نشر تصمیم گرفته شد که تمامی عواید فروش امسال نمایشگاه کتاب، برای تأمین برخی نیازهای فرهنگی مناطق سیل‌زده اختصاص داده شود.


کد مطلب: 274715

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/shortint/274715/اختصاص-عواید-فروش-نشر-شاهد-نمایشگاه-سیل-زدگان

ایبنا
  http://www.ibna.ir