علی‌اکبر اشعری در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد؛

اختتامیه چهارمین جشنواره خاتم همزمان با ماه مبارک رمضان

رئیس چهارمین دوره جشنواره خاتم، ضمن اشاره به پایان مرحله نخست داوری آثار تا شنبه (25 اسفندماه)، از برگزاری آئین اختتامیه این دوره از جشنواره، همزمان با ماه مبارک رمضان در سال 98 خبر داد.
اختتامیه چهارمین جشنواره خاتم همزمان با ماه مبارک رمضان
علی‌اکبر اشعری؛ رئیس چهارمین جشنواره خاتم (داستان کوتاه ویژه پیامبر رحمت)، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره روند کنونی اجرایی چهارمین دوره این جشنواره، بیان کرد: در این دوره از جشنواره خاتم، 339 اثر در بخش بزرگسال و 287 اثر در بخش کودک و نوجوان به دبیرخانه ارسال شد. در دوره چهارم، 22 اثر به زبان عربی از کشورهای یمن، سوریه، لبنان و عراق، سه اثر فارسی از نویسندگان افغانستانی و برای نخستین‌بار یک اثر به زبان ترکی آذربایجانی به دبیرخانه جشنواره رسید.
 
وی ادامه داد: در این دوره، برخی استان‌ها حضور چشمگیری در جشنواره داشتند و به‌عنوان نمونه در بخش کودک و نوجوان از استان‌های ایلام، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به ترتیب 70، 36 و 20 اثر به جشنواره ارسال شده است. نکته جالب توجه اینکه، 80 درصد آثار کودک و نوجوان را خودِ بچه‌های بین 9 تا 15 سال نوشته‌اند و سال گذشته نیز سه نفر از برگزیدگان در همین رده سنی بودند.
 
اشعری گفت: 80 درصد شرکت‌کنندگانِ این دوره، جدید هستند و در دوره‌های قبل جشنواره حضور نداشته‌اند. همچنین در دوره چهارم، شاهد حضور تعداد بیشتری از نویسندگان شناخته‌شده در هر دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان هستیم که ازجمله آن‌ها می‌توان از علی‌محمد رفیعی، حسين لعل بذري، یوسف قوجق، الهام فلاح و محمود پوروهاب نام برد.  

رئیس چهارمین دوره جشنواره خاتم، درباره مراحل داوری نیز افزود: سه داور در بخش کودک و نوجوان و پنج داور در بخش بزرگسال، آثار این دوره را ارزیابی می‌کنند. دوشنبه 20 اسفندماه، مرحله نخست داوری بخش بزرگسال و شنبه 25 اسفندماه نیز مرحله نخست داوری بخش کودک و نوجوان چهارمین جشنواره خاتم به پایان می‌رسد. احتمالا بین 30 تا 40 اثر در هر بخش به مرحله دوم داوری راه پیدا می‌کنند و نتایج داوری مرحله دوم و نامزدهای نهایی چهارمین دوره نیز، نیمه دوم فروردین 98 اعلام خواهد شد.
 
رئیس هیات مدیر دفتر نشر فرهنگی اسلامی در پایان اظهار کرد: آئین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره خاتم که به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موسسه شهر کتاب و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود، اواخر اردیبهشت 98 همزمان با ماه مبارک رمضان خواهد بود.

کد مطلب : ۲۷۲۹۷۸
http://www.ibna.ir/vdccmiqi42bqmo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
محمد
سلام
اخبار جشنواره را چرا در سایت خود جشنواره خاتم نمی گذارند؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
زمان
درستش اینکه یک تاریخ مشخص رو اعلام کنن که ما دائم سایت رو چک نکنیم.
والا بخدا وقت ما هم ارزش داره