​معاون مشارکت‌ها و انجمن‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌و‌گو‌ با ایبنا تاکید کرد؛

خیرین برای تکمیل 230 پروژه نیمه‌کار ساخت کتابخانه به میدان بیایند

معاون مشارکت‌ها و انجمن‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر تقویت نقش خیرین در ساخت و یا تجهیز کتابخانه در شهر‌های فاقد کتابخانه در 31 استان کشور، ابراز امید‌واری کرد با کمک جامعه خیرین 230 پروژه نیمه‌کاره نهاد از‌جمله کتابخانه مرکزی استان لرستان به پایان برسد.
خیرین برای تکمیل 230 پروژه نیمه‌کار ساخت کتابخانه به میدان بیایند
حسام قربانعلی؛ معاون مشارکت‌ها و انجمن‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با تاکید بر لزوم توجه بیشتر خیرین به مقوله کتابخانه‌‌سازی بیان کرد: هرچند که خیرین، برای ساخت کتابخانه در مناطق مختلف مشارکت دارند، اما توقع داریم با توجه به نیاز، این کمک‌‌‌ها افزایش پیدا کند.       

وی افزود: توقع داریم همان‌طور که در حوزه مدرسه‌‌سازی خیرین فعالیت قابل‌توجهی دارند در عرصه کتابخانه‌‌‌‌سازی نیز حضور داشته باشند تا روستا‌ها از امکانات حداقلی برای دسترسی به کتاب بهر‌مند شوند.

قر‌بانعلی با بیان این مطلب که کتابخانه  بعد از مسجد دومین پایگاه مردمی محسوب می‌شود، ادامه داد: خدمات کتابخانه‌ای افراد بسیار زیادی را پوشش می‌دهد و ساخت آن هزینه کمتری برای خیرین دارد.

معاون مشارکت‌ها و انجمن‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر نقش کتابخانه‌های عمومی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ماموریت نهاد در این عرصه بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره توجه به موضوع آسیب‌های اجتماعی در کشور، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در 31استان به این موضوع توجه دارد.

قر‌بانعلی با اشاره به جدیدترین فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: خوشبختانه 10روز دیگر شاهد افتتاح کتابخانه مرکزی خراسان رضوی هستیم و امیدو‌اریم کتابخانه مرکزی استان لرستان نیز که از 17 سال پیش آغاز شده با کمک خیرین و مشارکت آن‌ها به پایان برسد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش خیرین در افزایش تعداد کتابخانه‌های شهری و روستایی ادامه داد: در مجموع 230 پروژه نیمه‌کاره وجود دارد و امید‌واریم با همراهی جامعه خیرین، جریان ساخت کتابخانه‌ در شهر‌های فاقد کتابخانه و یا تجهیز آن‌ها تسریع شود.
کد مطلب : ۲۷۱۱۸۸
http://www.ibna.ir/vdcevz8wvjh8fzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما