رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ به ایبنا خبر داد:

​حضور پاویون چاپ ایران در نمایشگاه چاپ دبی 2019

پاویون صنعت چاپ ایران شامل جمعی از فعالان و تولیدکنندگان دسته‌های مختلف صنعت چاپ کشور سال آینده در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی حضور خواهد داشت.
​حضور پاویون چاپ ایران در نمایشگاه چاپ دبی 2019
بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بیان کرد: امسال پنجمین دوره است که ایران در نمایشگاه چاپ دبی حضور دارد، این نمایشگاه  هر دو سال یکبار در شهر دبی برگزار می‌شود و خوشحال هستیم که طی ده سال اخیر می‌توانیم به این نمایشگاه برویم.
 
وی افزود: در سال 1389 که برای نخستین بار در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی شرکت کردیم، یک غرفه 100 متری داشتیم و در سال 2017 فضای پاویون ایران 360 متر بود که امسال نیز همان متراژ است.
 
عابدین با اشاره به موقعیت دست‌اندرکاران صنعت چاپ در نمایشگاه پیش‌رو، توضیح داد:‌ امسال جانمایی ما روبه‌روی در ورودی نمایشگاه بر روی نقشه پیش‌بینی شده و پاویون ایران در طول این سال‌ها با حضور مستمر خود نوعی برند در این نمایشگاه شده است.
 
وی با اشاره به بازار هدف صنعتگران ایرانی در این نمایشگاه، گفت: پاویون ایران از بدو حضور خود در تلاش بود تا ارتباط مستقیم با کشورهای شمال آفریقا، کشورهای همسایه و خاورمیانه همچنین کشورهای حوزه cis و مرز شرقی در پاکستان و افغانستان داشته باشد.
 
عابدین تاکید کرد: در این میان معتقدم نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی پایگاه خوبی است تا توانمندی‌های صنعت چاپ ایران را به جهانیان به نمایش بگذاریم و جمعی از تولیدکنندگان ماشین‌آلات، چاپخانه‌ها و تولیدکنندگان بسته‌بندی و مواد اولیه هر سال در نمایشگاه حضور دارند.
 
به گفته وی، در سال 2017 سه تن از تولیدکنندگان بزرگ مواد اولیه در پاویون ایران حضور داشتند که در زمینه فیلم‌های پلیمری، کاغذهای کرافت و کاغذهای پشت چسب‌دار فعالیت داشتند و توانستند قراردادهای خوبی در زمینه توسعه صادرات امضا کنند.
 
عابدین با بیان اینکه نظر ما این بود که صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران را به بازارهای هدف معرفی کنیم، گفت: بسیاری از بازدیدکنندگان غرفه تعجب می‌کردند که ایران به جز نفت،‌ خشکبار و فرش صنعت دیگری هم دارد، این در حالی است که ایران در زمینه چاپ امنیتی، تولید کارتن، جعبه‌های بسته‌بندی و لفاف‌های انعطاف‌پذیر ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد.
 
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به تلاش‌های این تشکل مبنی بر توسعه فعالیت‌های صادراتی، گفت: ما در اتحادیه تلاش می‌کنیم ارتباط و روش‌های جدید برای گذر از دوران سخت و عبور از جنگ اقتصادی داشته باشیم، در این سال‌ها صنعت چاپ همواره در صحنه بوده و فعالیت‌های خوبی برای کمک به ارزآوری انجام داده است. ما در تلاشیم علاوه بر اینکه مسیرهایی برای صادرات کالا به کشورهای هدف داشته باشیم، مسیرهایی نیز برای تامین مواد اولیه و ادامه فعالیت و تامین نیاز زنجیره تولید داشته باشیم.
 
نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی 15 تا 18 آپریل 2019 (26 تا 29 فروردین 1398) در مرکز تجارت جهانی دبی، سالن‌های زعبیل برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۶۹۹۰۵
http://www.ibna.ir/vdciu3arwt1aq32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی