حمید قبادی در گفت‌وگو با ایبنا:

طراحان مد و لباس به آئین کتابگردی می‌روند

آئین کتابگردی هنرمندان طراحی مد و لباس اول آذر ماه همزمان با روز کتابگردی در کتاب‌فروشی «+ کتاب» واقع در باغ موزه ایرانی برگزار خواهد شد.
طراحان مد و لباس به آئین کتابگردی می‌روند
حمید قبادی؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به اهمیت روز کتابگردی گفت: قرار شده اول آذر همزمان با روز کتابگردی، جمعی از هنرمندان طراحی مد و لباس با هدف ارتقای سطح آگاهی و مطالعه دست‌اندرکاران این حوزه به کتابفروشی بروند.
 
وی افزود: یکی از اهداف کلان کارگروه ساماندهی مد و لباس، ارتقای دانش در این حوزه است و کتاب به عنوان یک از مهمترین ابزارهای انتقال دانش در این میان نقش مهمی به عهده دارد و تلاش داریم که دست‌اندرکاران این حوزه را تشویق کنیم.
 
قبادی با اشاره به توسعه حوزه مد و لباس در کشور، عنوان کرد: به تناسب این توسعه باید محتوای مناسب نیز وجود داشته باشد و اگرچه طی سال‌های اخیر محتواهای خوبی تولید شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و در اختیار داشتن منابع حرفه‌ای هنوز فاصله داریم.
 
وی با بیان اینکه کارگروه تلاش دارد با استفاده از روز کتابگردی، برای مجموعه همکاران و هنرمندان این حوزه اهمیت کتاب را یادآوری کند، یادآور شد: هنرمندان این عرصه باید در نظر داشته باشند که در مراجعه به کتاب می‌توانند دانش‌ خود را ارتقا داده و تخصص‌ها و تکنیک‌های این حوزه را با مطالعه آثار به روز و معتبر جهانی افزایش دهند، همچنین کتاب‌ها می‌توانند دغدغه‌ها و مسایل روز این حوزه را به دست‌اندرکاران طراحی مد و لباس منتقل کنند.
 
قبادی تاکید کرد: یکی از کتاب‌فروشی‌هایی که طی سالیان اخیر در این حوزه آثار معتبر و جدیدی ارایه می‌کند «+ کتاب» است که منابع بسیار خوبی از مد و لباس را می‌توان در این کتابفروشی مطالعه کرد و به همین دلیل این کتابفروشی برای روز کتابگردی فعالان این حوزه انتخاب شد.
 
وی با بیان اینکه مجوعه‌ای از آثار جدید و معتبر مد و طراحی لباس در  روز کتابگردی گردآوری خواهد شد، گفت: کتاب‌هایی از ناشران و نویسندگان مختلف در این کتابفروشی قرار داده می‌شود، همچنین قرار است مجموعه‌ای از مجلات و مقالات مرتبط به طراحی مد و لباس نیز در کنار کتاب‌ها در دسترس علاقه‌مندان این حوزه قرار گیرد.
 
آئین کتابگردی هنرمندان طراحی مد و لباس پنج‌شنبه اول آذر در کتاب‌فروشی «+ کتاب» واقع در باغ موزه هنر ایرانی در خیابان شهید فیاضی، خیابان بوسنی و هرزگوین، خیابان حسابی برگزار خواهد شد.

کد مطلب : ۲۶۷۹۲۶
http://www.ibna.ir/vdcj8ae8muqemhz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما