شهره احدیت در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد:

دوست دارم از فضاهایی بنویسم که تجربه نکرده‌ام

امروز 20 تیرماه زادروز شهره احدیت، است. احدیت که برای رمان «زمان زوال» نامزد نهایی هشتمین دوره جایزه پروین اعتصامی نیز هست در حال نگارش رمانی با محوریت کوهنوردان است.
دوست دارم از فضاهایی بنویسم که تجربه نکرده‌ام
شهره احدیت درگفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از رمان جدیدی که در دست نوشتن دارد خبر داد و گفت: مشغول نوشتن رمانی هستم که هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده‌ام. این رمان ماجرای چند کوهنورد را روایت می‌کند.

نویسنده «زمان زوال» درباره دلیل انتخاب این موضوع برای نوشتن توضیح داد: نوشتن از کوهنوردها برای من که کمتر به کوه رفته‌ام چالشی بزرگ بوده است. همیشه دوست دارم از فضاهایی که تجربه نکرده‌ام بنویسم و از تخیل خود در ترسیم آن فضاها مدد بگیرم. البته برای نوشتن درباره این موضوع تحقیقات بسیاری انجام داده‌ام و تنها به تخیلم اکتفا نکرده‌ام.
 
نامزد نهایی بخش ادبیات داستانی جایزه پروین اعتصامی درباره نحوه تحقیقات خود برای نوشتن این رمان عنوان کرد: من برای نوشتن این رمان با چند کوهنورد گفت‌وگو کردم و به خاطرات‌شان گوش دادم و توانستم با شخم زدن خاطرات‌شان به خوراک مناسبی برای رمانم برسم. همچنین از منابعی که در اینترنت درباره کوه و کوهنوردی وجود داشت نیز بهره بردم و حتا از وبلاگ‌هایی که در این زمینه وجود داشت نیز غافل نشدم. سعی کردم بیشتر فیلم‌ها و تئاترهایی که در این باره وجود دارد را نیز ببینم تا اشراف خوبی به موضوعی که قصد نوشتن‌اش را دارم پیدا کنم.نویسنده «گورچین» درباره لزوم تحقیق برای نوشتن گفت: من به امر تحقیق در نوشتن اعتقاد زیادی دارم. حتا برای نوشتن یک داستان کوتاه هم درباره سوژه‌ای که قصد نوشتن‌اش را دارم،‌ تحقیق می‌کنم. در کارهای قبلی‌ام هم برای نوشتن و پرداخت سوژه‌هایم از تحقیق غافل نبوده‌ام.

گفتنی است،‌ رمان «زمان زوال» نوشته شهره احدیت نامزد نهایی هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی در بخش ادبیات داستانی است.
 
کد مطلب : ۲۶۲۹۹۴
http://www.ibna.ir/vdcjh8e8xuqemhz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما