سه جلد نخست مجموعه «اسکارلت و آیوی» نوشته سوفی کلورلی با ترجمه شهره نورصالحی از سوی انتشارات پیدایش منتشر شد.
دوقلوهایی که راز مدیر مدرسه شبانه‌روزی را فاش کردند
شهره نورصالحی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره مجموعه «اسکارلت و آیوی» که به تازگی سه جلد نخست آن از سوی انتشارات پیدایش منتشر شده است گفت: این مجموعه نوشته سوفی کلورلی است. کلورلی این مجموعه را در قالب یک پروژه کلاسی نوشت. او دانشجوی نویسندگی خلاق بوده و زمانی‌که استادش از آن‌ها خواسته خودشان را در اتاقی تصور کنند و درباره اولین چیزی که در اتاق می‌بینند داستانی بنویسند، او ابتدا تختی یک نفره در اتاق دیده سپس تصور کرده که این تخت دو نفره باشد و مال دو دختر دوقلو باشد و بعد از آن این داستان را نوشته است.
 
وی درباره داستان این مجموعه نیز توضیح داد: داستان این مجموعه درباره دو دختر دوقلوی همسان است که یکی از آن‌ها جسور و زرنگ و یکی مظلوم و باهوش است. مادر آن‌ها بعد از تولدشان فوت کرده و آن‌ها با پدر و نامادریشان زندگی می‌کنند. نامادری این دخترها بسیار بدجنس است و از پدرشان می‌خواهد که آن‌ها را به مدرسه شبانه‌روزی بفرستد. اما وقتی آن‌ها به مدرسه شبانه‌روزی می‌روند با مدیر بدجنسی روبه رو می‌شوند که کارهای وحشتناکی انجام داده است مثلا سبب مرگ دختری در مدرسه شده است. این دو دختر به همراه دختر دیگری در مدرسه که بسیار سیاست‌مدار است تیم سه نفره‌ای را تشکیل می‌دهند و مشکلاتشان را حل کرده به تدریج رازهایی که در مدرسه وجود دارد را کشف می‌کنند.
 
نورصالحی در ادامه به ویژگی‌های مجموعه «اسکارلت و آیوی» اشاره کرد و گفت: این مجموعه تم پلیسی و کارآگاهی دارد و دختران دوقلوی این مجموعه در هر جلد رازی را کشف می‌کنند. از سویی مکانی که داستان در آن رخ می‌دهد، مدرسه شبانه‌روزی دخترانه‌ای است که در کشور ما بچه‌ها کمتر با این فضا آشنا هستند و برایشان جذابیت دارد. ویژگی دیگر دوقلو بودن شخصیت‌های اصلی این مجموعه و رفتار و حرکات آن‌ها است که برای نوجوان جذابیت دارد.

مترجم «آخرين گربه‌ي سياه» استقبال از مجموعه «اسکارلت و آیوی» را خوب ارزیابی کرد و گفت: این مجموعه روز چهارم نمایشگاه بین‌المللی کتاب 97 آماده و عرضه شد و با استقبال خوبی روبه‌رو شد به‌طوری‌که خیلی سریع به چاپ دوم رسید.

نورصالحی درباره سایر جلدهای این مجموعه نیز توضیح داد: تا به‌حال پنج جلد از این مجموعه در خارج از کشور منتشر شده و جلد ششم در دست چاپ است. در ایران نیز سه جلد نخست آن منتشر شده و ترجمه جلد چهارم با عنوان «نوری زیر دریاچه» نیز به پایان رسیده و به ناشر تحویل داده‌ام و درحال ترجمه جلد پنجم هستم.

به گفته مترجم مجموعه «اسکارلت و آیوی» در جلد چهارم، بچه‌های مدرسه  شبانه روزی به اردویی کنار دریاچه می‌روند. اما زیر آن دریاچه رازی وجود دارد و دهکده‌ای زیر آب وجود دارد. پیرمردی از اهالی آن دهکده در اعتراض به سدی که روی دریاچه ساخته‌اند مدام به روستا می‌آید و اهالی روستا را با حرف‌هایی مثل وجود ارواح و ... می‌ترساند. همچنین دردسر دیگری هم برای یکی از دوستان دختران دوقلو رخ می‌دهد و پسر عمویش می‌خواهد او را بکشد و ادامه داستان.
 

«دوقلوی گم‌شده»، «اتاق پنهان» و «رقص تاریکی» عنوان‌های سه جلد نخست این مجموعه است که تا به حال از سوی نشر پیدایش با شمارگان 500 نسخه برای نوجوانان منتشر شده است.

براین اساس «دوقلوی گم‌شده» با قیمت 250 هزار ریال، «اتاق پنهان» با قیمت 240 هزار ریال و «رقص تاریکی» با قیمت 270 هزار ریال در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
 
کد مطلب : ۲۶۲۰۱۸
http://www.ibna.ir/vdcgqx9x7ak93z4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Germany
اوا اشوری
میشه جلد سه شو بزارین