اولین محموله بار کتاب‌های خارجی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز (یکشنبه دوم اردیبهشت ماه) از گمرک شهریار ترخیص و به انبار مصلای امام خمینی (ره) منتقل می‌شود.
ترخیص نخستین محموله کتاب‌های خارجی نمایشگاه کتاب
سعید عابدینی؛ رییس انجمن فرهنگی ناشران بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ، عنوان کرد: طبق اطلاعاتی که از گمرک به دست آورده‌ایم، اولین محموله کتاب‌های خارجی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به گمرک شهریار رسیده و عملیات ترخیص این کتاب‌ها صبح امروز؛ یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه انجام می‌شود.
 
وی افزود: این کتاب‌ها در گام نخست توسط کارشناسان اداره ترخیص و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی و پس از تایید کارشناسان به انبار مصلای امام خمینی (ره) منتقل می‌شود.
 
عابدینی با اشاره به زمان تحویل کتاب‌ها به ناشران توضیح داد: از روز دوشنبه صبح کتاب ناشران با رعایت شرایط و بر اساس ضوابط پیش‌بینی شده در قوانین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ناشران تحویل داده خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه بسترهای لازم برای اجرای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فراهم شده است، یادآور شد:‌امسال در بخش ناشران بین‌الملل 47 ناشر و نماینده ناشر لاتین از کشورهای امریکا، انگلستان، هند، هلند و آلمان حضور دارند و حدود 109 هزار عنوان کتاب در این بخش عرضه خواهد شد.
 
عابدینی تاکید کرد: در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ناشران خارجی در طبقه منفی یک رواق شرقی جانمایی خواهند شد و بخش گمرک در بخشی از سالن ناشران خارجی قرار دارد.
 
سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 12 تا 22 اردیبهشت ماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۵۹۹۵۶
http://www.ibna.ir/vdcdkn0x9yt0kn6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما