فرهاد حسن‌زاده، نویسنده و منتقد ادبیات کودک و نوجوان، برای مطالعه آخر هفته کتاب طنز «من جوکم» را به نوجوانان پیشنهاد داد.
حسن‌زاده: مطالعه کتاب طنز «من جوکم» را به نوجوانان پیشنهاد می‌کنم
فرهاد حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) برای مطالعه آخر هفته کتاب طنز «من جوکم» را به نوجوانان پیشنهاد داد و گفت: این کتاب نوشته جیمز پترسون و کریس گرابنستاین برای گروه سنی 9 تا 99 سال است و بیتا ابراهیمی و بهشته خادم شریف آن‌را برای نشر پرتغال ترجمه‌ کرده‌اند.

این نویسنده و مترجم در ادامه توضیح داد: جایزه «New York Times Bestseller» از جمله افتخاراتی است که این کتاب کسب کرده و توانسته اثر موفقی باشد.

وی درباره کتاب «من جوکم» بیان کرد: این کتاب به‌عنوان یک کار طنز توجهم را جلب کرد و فکر می‌کنم اگر نوجوانان آن‌را مطالعه کنند، برایشان جالب و جذاب خواهد بود، زیرا در این کتاب در قالب 330 صفحه داستان کمدی یا استندآپ مطرح شده که ژانر جدیدی محسوب می‌شود. البته در ایران با اجرای برنامه‌هایی مانند «خندوانه» این حوزه تا حدودی مورد توجه قرار گرفته است.

حسن‌زاده افزود: نکته قابل توجه در این کتاب وجود نوجوانی به نام «جیمی گریم» یک کمدین معلول است که می‌خواهد در مسابقه بانمک‌ترین بچه کمدین دنیا که یک مسابقه استند آپ کمدی است، شرکت کند. در واقع نوعی پارادوکس در کتاب وجود دارد که می‌تواند جذاب باشد. نکته بعدی، تلاش زیاد و ناامید نشدن این نوجوان است که پیام مثبتی را برای نوجوانان دربردارد.به گفته این نویسنده، ویژگی مثبت دیگری که در این کتاب وجود دارد، تصویرگری خوب آن است که سبب درک و فهم بیشتر مخاطب از متن اثر می‌شود.
 
فرهاد حسن‌زاده در سال 1341 در شهر آبادان به دنیا آمد. نوشتن را در سال‌های نوجوانی در مدرسه و کلاس‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و استعداد نویسندگی وی در همان دوران کشف شد. پس از حمله عراق به ایران، همراه خانواده به اصفهان مهاجرت کرد و برای مدت چند سال از نوشتن در این عرصه باز ماند. در سال 1370 بود که نخستین کتاب حسن‌زاذه به نام «ماجرای روباه و زنبور» مخصوص کودک به چاپ رسید. وی تاکنون نزدیک به 70 عنوان کتاب برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان نوشته است.
کد مطلب : ۲۳۹۲۹۰
http://www.ibna.ir/vdccooqix2bq1i8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما