ناشر برگزیده بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران:

30 معیار برای انتخاب ناشران برتر مدنظر داوران بود

مهدی عمرانلو، مدیرمسئول انتشارات آوند دانش و ناشر برگزیده بخش بین‌الملل (لاتین) بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: بیش از 30 معیار برای انتخاب ناشران برتر در نمایشگاه کتاب مدنظر بود که نوع خدمات‌رسانی به مشتری، تنوع موضوع کتاب‌ها و سابقه حضور در نمایشگاه را شامل می‌شد.
30 معیار برای انتخاب ناشران برتر مدنظر داوران بود
عمرانلو، مدیرمسئول انتشارات آوند دانش، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره دلایل معرفی شدن این مرکز نشر به‌عنوان ناشر برگزیده بخش بین‌الملل (لاتین) در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: بیش از 30 معیار برای انتخاب ناشران برتر در نمایشگاه کتاب مدنظر بود که نوع خدمات‌رسانی و اطلاع‌رسانی به مشتری، تنوع موضوع کتاب‌ها، تعداد عناوین کتاب‌ها، تعداد عناوین جدید، سابقه حضور در نمایشگاه و دکور و امکانات ظاهری غرفه برخی از این موارد را شامل می‌شد.
 
وی افزود: آوند دانش در کنار موارد ذکر شده، امکانات جانبی دیگری را نیز برای رفاه مشتریان و تسهیل در خرید درنظر گرفته بود که نصب دستگاه بارکدخوان در محل غرفه از آن‌جمله است.
 
مدیرمسئول انتشارات آوند دانش گفت: آوند دانش در نوزدهمین حضور خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای پنجمین بار به‌عنوان ناشر برگزیده بخش بین‌الملل معرفی شد. پیش از این نیز در دوره‌های 14، 19، 24 و 25 نیز به‌عنوان ناشر برگزیده بخش لاتین معرفی شده‌ایم.
 
عمرانلو در ادامه درباره کیفیت برگزاری نمایشگاه بیست و هشتم نسبت به دوره‌های گذشته عنوان کرد: نسبت به دوره قبل کیفیت برگزاری بهتر بود. کمیته بین‌الملل برنامه زمان‌بندی، برنامه‌ریزی و خدمات‌رسانی بهتری داشت. مشکل عمده، مربوط به مسائل زیرساختی فضای نمایشگاه و جانمایی نامناسب از جمله استقرار ناشران در چادر و کمبود امکانات رفاهی است.  
 
وی درباره میزان فروش نسبت به سال گذشته افزود: در مجموع هشت هزار عنوان کتاب در حوزه لاتین،‌ حدود دو هزار و 500 عنوان کتاب در حوزه عربی و 92 عنوان کتاب فارسی شامل 48 کتاب دامیز در غرفه‌های آوند دانش به نمایش گذاشته شد. استقبال از کتاب‌ها و میزان فروش نسبت به دوره قبل بیشتر بود. تعداد عناوین جدید نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشت که در استقبال دانشجویان و دانشگاه‌ها تاثیرگذار بود، چراکه دانشگاه‌ها به دنبال کتاب‌های لاتین سال‌های 2012 به بعد هستند.
 
کد مطلب : ۲۲۲۹۴۴
http://www.ibna.ir/vdcayunuy49nuo1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما