دیدار امام جمعه قم از نمایشگاه کتاب استان

آیت‌الله اعرافی: قم شایسته برپایی نمایشگاه دائمی کتاب است

امام جمعه قم گفت: قم به عنوان تولید کننده فکر و معرفت ایران و حتی سراسر عالم، شایسته اين است که دائما نمایشگاه‌های کتاب برگزار کند.
آیت‌الله اعرافی: قم شایسته برپایی نمایشگاه دائمی کتاب است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در حاشیه دیدار از دهمين نمایشگاه كتاب استان قم اظهار کرد: توفیقی نصیب شد در لحظات آخر نمایشگاه حضور پیدا کنم ولی ای کاش زودتر به این مکان آمده بودم.
 
وی اضافه کرد: آنچه اکنون از نمایشگاه دیدم این است استقبال و شور خوبی صورت گرفته است و فکر می‌کنم قم به عنوان تولید کننده فکر و معرفت ایران و حتی سراسر عالم، شایسته آن است که دائما ميزبان این نمایشگاه‌ها باشد تا سطح علمی و فرهنگی نوجوانان و جوانان ما ارتقا پیدا کند و انس‌شان با کتاب افزایش یابد.
 
رئیس جامعه المصطفی ‌العالمیه عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب حرکتی برای ارتقاء سطح فرهنگ مردم قم به ويژه طلاب و دانشجویان است و امیدواریم دوستانمان در برگزاری این نمایشگاه موفق باشند و زنجیره چنین حرکات فرهنگی ادامه داشته باشد.
 
امام جمعه قم عنوان کرد: تخصصی شدن نمایشگاه‌های کتاب جایگاه بالایی دارد چون 100 هزار طلبه و عالم از سراسر ایران و جهان و دانشجویان و فرهیختگان زیادی در این شهر تحصیل می‌کنند.
 
آیت‌الله اعرافی یادآور شد: وجود حوزویان، فرهیختگان و دانشجویان در قم اقتضای بالا رفتن سطح نمایشگا‌ه‌های کتاب و همچنین تخصصی شدن آن را دارد؛ ضمن این‌که قم باید بین‌المللی شود و زبان‌های گوناگون در این شهر رواج پیدا کند.
کد مطلب : ۲۱۹۱۰۶
http://www.ibna.ir/vdcgzy9x3ak9qq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما