یادبود ایبنا در سالروز درگذشت یمینی شریف، از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک/ 2

روایت مرادی کرمانی از لحظه مرگ عباس یمینی شریف و علاقه او به کتاب

هوشنگ مرادی کرمانی گفت: عباس یمینی شریف بسیار به نوشته و کتاب شاید بیش از آنچه لازم بود اهمیت می‎داد. شنیدم وقتی که داشت از این دنیا می‎رفت، آخرین کتابش را منتظر و چشم به راه بود که بردند و به او دادند و او نیز آن را روی سینه‎اش گذاشت و از دنیا رفت.
روایت مرادی کرمانی از لحظه مرگ عباس یمینی شریف و علاقه او به کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران( ایبنا) هوشنگ مرادی کرمانی به مناسبت 28 آذر سالروز درگذشت عباس یمینی شریف، گفت: نقش عباس یمینی شریف درباره کتاب کودک و آنچه کودکان می‎توانند بیاموزند نقش آفرینش و خلق یک مسیر و راه نو بوده است. او توجه جدی به کتاب کودک داشت و به کتاب کودک بیش از هرچیزی اهمیت می‎داد.

وی درباره شیوه آشنایی اش با یمینی شریف افزود: در کرمان بود که با عباس یمینی شریف آشنا شدم . بزرگترین خدمتی که عباس یمینی شریف به آدم‎‏هایی مثل من کرد این بود که سادگی ، صفا و مهر و عاطفه را از طریق واژه‎هایی بسیار ساده ، جمله‎های خیلی ساده و در عین حال شیرین به ما یاد داد. بعدها هم که در کتاب‎های درسی نوشته‎های او را خواندیم. این گذشت تا من آمدم به تهران و به شورای کتاب کودک رفتم. من خیلی دلم می‎خواست با عباس یمینی شریف از نزدیک آشنا شوم که همین طور هم شد و ما در شورای کتاب خیلی با هم اخت شدیم. خیلی خوب همدیگر را پیدا کردیم. یک رابطۀ عاطفی بین ما برقرار شد.

این نویسنده کودک ونوجوان یادآور شد:  عباس یمینی شریف شورای کتاب کودک را در موارد بسیار یاری کرد و می‎شود گفت نجات داد. چیز دیگری که خاطرم هست فرهنگ‎نامه کودکان و نوجوانان بود که من یادم هست ما در جلسات متعدد با احمد بیرشک و خانم انصاری و خانم توران میرهادی و استاد یمینی شریف و دیگران داشتیم و به این مسئله فکر می‎کردیم که چطور می‎توانیم فرهنگ‎نامه کودکان و نوجوانان دربیاوریم. و در این کار نیز عباس یمینی شریف و همین طور خانم توران میرهادی بخشی از هزینه را تأمین کردند.
کد مطلب : ۲۱۲۵۲۸
http://www.ibna.ir/vdchiini623nzmd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما