با حضور سرکنسول ایران در استان ارزروم؛

نشست «بررسی اجمالی تاریخ، فرهنگ و ادبیات ترکیه» برگزار شد

نشست «بررسی اجمالی تاریخ، فرهنگ و ادبیات ترکیه» با حضور سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه برگزار شد.
نشست «بررسی اجمالی تاریخ، فرهنگ و ادبیات ترکیه» برگزار شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی نشست  «بررسی اجمالی تاریخ، فرهنگ و ادبیات ترکیه» با حضور سجاد سلطان زاده، سرکنسول ایران در استان ارزروم ترکیه و هادی فروهیده، پژوهشگر و مترجم در بستر فضای مجازی برگزار شد.

در این نشست  سجاد سلطان‌زاده، سرکنسول ایران در استان ارزروم ترکیه سوابق روابط دیپلماتیک این دو کشور همسایه و  اشتراکات فرهنگی آنها را تشریح کرده و دین اسلام را -که محور وحدت دو ملت و دولت است- عامل بسیار مؤثری در ارتقاءو بهبود روابط دو کشور بیان کرد.

سلطان‌زاده در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ارتباطات فرهنگی ایران و ترکیه بسیار دیرینه و به دور از فراز و نشیب‌های سیاسی است.

هادی  فروهیده، پژوهشگر و مترجم نحوه‌ی شکل‌گیری دولت و ملت ترکیه از آغاز تا به امروز، اتفاقات و انقلاب‌ها در طول سالیان متمادی، ظهور و افول امپراتوری عثمانی و ... را تشریح کرد و گفت: مشترکات فرهنگی، تاریخی و دینی، همواره موجب تداوم روابط این دو کشور بوده است.

کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌گردد.
این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.

این سخنران در ادامه، به بررسی سبک‌های مختلف ادبی در طول اعصار مختلف، آثار و میراث مکتوب و جوایز ادبی نویسندگان کشور ترکیه پرداخت.
 

 
آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ‌سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم، بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی سیاست‌های اصلی طرح کتاب‌خوان است که اهداف ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراک‌گذاری کتابهای خوانده‌شده، معرفی کتاب های مفید و کاربردی، ارتقا و توانمندسازی کتابداران از طریق مطالعه، آشنایی با شیوه‌های استاندارد معرفی کتاب را دنبال می‌کند.

این نشست با پرسش و پاسخ حاضران خاتمه یافت.
کد مطلب : ۳۰۱۶۸۶
http://www.ibna.ir/vdcbw8bf0rhbg0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما