یوسف رضایی، عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان و سفیر کتاب این استان که تاکنون بیش از 400 کتاب خوانده است، می‌گوید: دو عنوان کتاب در دست تالیف دارم.
نوجوان سمنانی بعد از مطالعه 400 کتاب دست به قلم شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان روز سه‌شنبه در دیدارِ یوسف رضایی نوجوان نمونه کتابخوان و سفیر کتاب استان سمنان با وی، به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه به کتاب و مطالعه اشاره و توصیه کرد: این نوجوان با توجه به همت و تلاشی که در کتابخوانی داشته است، توسط مسئول دبیرخانه پایتخت کتاب خدمت مقام معظم رهبری معرفی شود.

امام جمعه سمنان با بیان توصیه‌هایی برای انتخاب کتاب مورد مطالعه گفت: جوانان و نوجوانان باید کتاب‌های مفید و سودمند، مباحث دینی و کتاب‌های مرتبط با شهدا و ... را مطالعه کنند و از کتاب‌های غیرمفید و گمراه‌کننده پرهیز کنند.

نماینده ولی فقیه با ابراز شگفتی از شمار کتاب‌های مورد مطالعه این نوجوان گفت: تلاش و فعالیت وی در عرصه کتاب و کتابخوانی شایسته تقدیر است.

وی با تمجید از نوجوان نمونه کتابخوان این استان، مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان را به تقویت فرهنگ کتابخوانی و استفاده از کتاب‌های مفید فرا خواند.
 

در ادامه یوسف رضایی سفیر کتاب استان سمنان با قرائت متنی از نماینده ولی فقیه در استان سمنان خواست به مسئولان و آحاد مردم سفارش کنند پیرامون ترویج فرهنگ مطالعه در انجام واجب دینی و وظیفه ملی خود کوشا باشند.

یوسف رضایی به عنوان فرزند کوچک کتابخوان استان سمنان یادآور شد: با سفارش‌های امام جمعه سمنان و تلاش مسئولان شاهد تحقق شعار «کتاب، همیشه، برای همه و در همه جا» خواهیم بود.

سفیر نوجوان کتاب استان سمنان بر ضرورت حمایت نماینده ولی فقیه سمنان از طرح پایتخت کتاب و نیز ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.

رضایی ضمن بیان ورود استان سمنان به رقابت جدی کسب عنوان پایتخت کتاب ایران گفت: با تلاش دبیرخانه پایتخت کتاب استان سمنان تعداد باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از 44 باشگاه در سال 98 به بیش از 2500 باشگاه تا پایان سال 99 خواهد رسید.

سفیر نوجوان کتاب استان سمنان تصریح کرد: اهمیت موضوع کتابخوانی برای جوانان آینده و در واقع کودکان و نوجوانان امروز است که متاسفانه آموزش و فرهنگشان به دلیل شرایط کرونایی آسیب دیده است.
گزارشگر
محمود بانی
کد مطلب : ۳۰۱۳۰۴
http://www.ibna.ir/vdciuzap5t1aup2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما