در نشست ادبی « مدافعان سلامت» یزد مطرح شد؛

ثبت تجربیات مدافعان سلامت می‌تواند بخش ماندگار ادبیات ما باشد

نشست انجمن ادبی یادداشت نو یزد با موضوع « مدافعان سلامت» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد برگزار شد.
ثبت تجربیات مدافعان سلامت می‌تواند بخش ماندگار ادبیات ما باشد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در یزد، نشست انجمن ادبی یادداشت نو یزد با موضوع « مدافعان سلامت» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد برگزار شد.

ثبت تجربیات مدافعان سلامت می تواند بخش ماندگار ادبیات ما باشد
مجید جوادیان‌زاده؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در این نشست گفت: ادبیات همواره در تاریخ و هر کجا که دچار شدائد و گرفتاری‌هایی بوده‌ایم به‌عنوان پناهگاه مردم بوده و روحیه‌بخش بوده است که در موضوع بیماری فراگیر کرونا نیز این نقش را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا بیان کرد: امروز این ویروس در حال تبدیل شدن به واقعیتی در زندگی ما است که همه ژانرهای ادبی، اندیشه‌های اجتماعی، سیاسی و حتی روابط بین‌الملل در حال باز کردن سرخط جدید در این زمینه هستند.
 
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد بیان کرد: ما همواره در طول تاریخ در حوزه ادبیات، پیشنهاددهنده و پیشگام بوده‌ایم که امیدواریم بتوانیم در این موضوع نیز شاهد تجربیات درخشان ادبی و هنری باشیم.

جوادیان‌زاده با اشاره به حضور مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا گفت: امروز به واسطه شیوع این ویروس فضایی بر ذهن، روان و خانواده مدافعان سلامت حاکم است که اگر زبان ادبیات و شعر به کمک او بیاید می‌تواند آثار ماندگاری بوجود بیاورد.
 

وی افزود: ثبت تجربیات مدافعان سلامت می‌تواند بخش ماندگار ادبیات ما باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به اهمیت ثبت تجربه‌ها در قالب شعر و ادبیات گفت: وقتی فردی تجربه زیسته خود و خانواده‌اش را به اثری ادبی تبدیل و تجربه را بازگو می‌کند، شنیدنی است و بیشتر عمق تجربه را ارائه می‌کند.

جوادیان زاده در پایان بیان کرد: برنامه ما در حوزه فرهنگ و هنر این است که این تجربیات را در قالب چند مجموعه برای مردم امروز و نسل آینده ماندگار کنیم.

محمد صادقی؛ مسئول موسسه ادبی یادداشت نو نیز در این مراسم گفت: برنامه نشست ادبی در ادامه برنامه هفته شعر و ادب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است که در طول این هفته برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های مختلف فرهنگی و ادبی در این هفته با حضور مسئولان فرهنگی استان برگزار می‌شود که برنامه تجلیل از مدافعان سلامت نیز یکی از این برنامه‌ها است.

صادقی ادامه داد: شعرخوانی مدافعان سلامت به عنوان برنامه اصلی ما است تا بتوانیم از این بزرگواران تجلیل و قدردانی کنیم زیرا با تمام توان خود در مقابل این ویروس ایستاده اند.
 

در ادامه این مراسم نیز شاعران این انجمن و مدافعان سلامت استان شعرخوانی کردند و در پایان نیز از شاعران مدافع سلامت استان تجلیل و قدردانی شد.
 
کد مطلب : ۲۹۶۲۵۰
http://www.ibna.ir/vdcbs0b5grhb95p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما