?> ?> معرفی کتاب‌های دکتر سعید چمنی | ایبنا
دکتر سعید صیادچمنی، از پیشکسوتان صنعت آموزش زبان کشور، بنیانگذار و مدیرعامل موسسه زبان سفیرگفتمان است که بیش از دو دهه سابقه در مدیریت و تدریس در موسسات و دانشگاه‌های کشور دارد.
معرفی کتاب‌های دکتر سعید چمنی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ دکتر سعید صیادچمنی، از پیشکسوتان صنعت آموزش زبان کشور، بنیانگذار و مدیرعامل موسسه زبان سفیرگفتمان است که بیش از دو دهه سابقه در مدیریت و تدریس در موسسات و دانشگاه‌های کشور دارد. صیادچمنی از کارآفرینان برتر کشور محسوب شده و برای هزاران نفر در اقصی نقاط ایران عزیز موقعیت‌های شغلی ایجاد و مسیر رشد، پیشرفت و تعالی آنان را هموار کرده است. او همانند اکثر کارآفرینان بزرگ زندگی پر فراز و نشیبی داشته و برای رسیدن به موفقیت، سختی‌های بسیاری را تجربه کرده است. دکتر رضا یادگاری و مهشید سنایی‌فرد در سال 1395، زندگینامه ایشان را در کتابی تحت عنوان «کارآفرینی به شیوه سعید صیاد چمنی بنیانگذار موسسه زبان سفیر»، که بخشی از یک مجموعه 500 جلدی است، به رشته تحریر درآوردند. این کتاب، که به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده، از 3 بخش کلی معرفی موسسه زبان سفیر گفتمان، زندگینامه بنیانگذار و مدیرعامل موسسه سفیر و تحلیل عوامل موفقیت ایشان تشکیل شده است. این کتاب در موزه کارآفرینان بزرگ ایرانی (Iranian Great   Entrepreneurs)  در سایت جهانی آمازون ثبت شده و در سراسر جهان قابل خریداری است.
 

 
صیادچمنی با وجود تمام مشغله‌ها و مسئولیت‌هایی که مدیر یک مجموعه بزرگ دارد، هرگز از مطالعه و ادامه تحصیل دست نکشید. او مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته آموزش زبان انگلیسی دریافت کرده و همواره در کنفرانس‌ها، همایش‌ها و کارگاه‌های مرتبط با این رشته شرکت فعال داشته است. علاقه شخصی ایشان به حوزه تربیت مدرس سبب شد که در سال 1394 کتابی تحت عنوان Observation Effects on Instructional Behaviors of Language Teachers  را به رشته تحریر در آورد و در آن به بررسی اثرات مشاهدات کلاسی بر روی رفتار اساتید در زمان تدریس بپردازد. پس از چاپ و انتشار این کتاب که به زبان انگلیسی نوشته شده است، تعدادی کتاب دیگر نیز توسط سعید صیادچمنی با همراهی سایر متخصصین منتشر شده اند که در ادامه این مطلب به معرفی این آثار ارزشمند خواهیم پرداخت.
 
 
کتاب عملکردپژوهی و خلاقیت کاربردی در مدارس
دکتر سعید صیادچمنی با همراهی دکتر دانش محمودی ایران‌زاد در سال 1395 کتابی با عنوان عملکردپژوهی و خلاقیت کاربردی در مدارس را با هدف افزایش خلاقیت کودکان ایران‌زمین تهیه و تنظیم کرده و به چاپ رساندند. این کتاب که توسط انتشارات موسسه فرهنگی هنری سفیر فرهنگ و هنر منتشر شده است، سئوالاتی از قبیل چگونه خلاقیت را در مدارس رواج دهیم و نقش اساسی آموزگار در مدارس چیست را پاسخ می‌دهد.

در این کتاب، مفاهیمی از قبیل ویژگی‌های مدارس پژوهش‌محور، خلاقیت و مدارس خلاق، موانع و راه‌های رشد خلاقیت، عوامل موثر در رشد خلاقیت، مهارت‌های یادگیری، انواع حافظه و هوش به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. مطالعه این کتاب به کلیه اساتید و آموزگارانی که دغدغه پرورش دانش‌آموزان باهوش و با انگیزه را دارند توصیه می‌شود.
 

 
کتاب مدیریت حرفه ای منابع انسانی به شیوه سفیر گفتمان
دکتر سعید صیاد چمنی تجربیات ارزشمند خود در زمینه‌ی مدیریت منابع انسانی در موسسه زبان سفیرگفتمان را با همراهی دکتر رضا یادگاری مربی کارآفرینی به رشته تحریر در آورده است. مطالعه کتاب "مدیریت حرفه‌ای منابع انسانی به شیوه موسسه زبان سفیرگفتمان" به کلیه‌ی افرادی که تصمیم به راه‌اندازی کسب و کار مستقل و ورود به دنیای پر چالش کارآفرینی دارند، توصیه می‌شود. این کتاب توسط انتشارات کارآفرینان بزرگ و در سال 1396 به چاپ رسیده است.

در این کتاب، مفاهیم ابتدایی مانند تعریف و تاریخچه مدیریت منابع انسانی و اهداف آن، معرفی اساسی‌ترین ابزار مدیریت منابع انسانی، برنامه‌ریزی، نظام گزینش و آموزش نیروی انسانی، کارمندیابی و نحوه ارزیابی عملکرد مورد بحث و بررسی دقیق قرار می‌گیرند. پس از آن، نکات لازم برای داشتن یک تیم باانگیزه، نحوه برنامه‌ریزی و پرورش مسیر پیشرفت شغلی، نظام سلامتی کارکنان و تنظیم روابط آنان در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد. در آخرین فصل از کتاب نیز، مدیریت بهره‌وری منابع انسانی که نقش بسزایی در موفقیت سازمان‌ها دارد، به تفصیل شرح داده شده است. در تمامی بخش‌های کتاب، نحوه مدیریت منابع انسانی در موسسه سفیرگفتمان به عنوان یک الگوی موفق مورد بررسی قرار می‌گیرد تا خوانندگان با نمونه‌ی عملی برای مدیریت بهینه نیروی انسانی آشنا شوند.

کتاب شروع حرفه‌ای به شیوه موسسه زبان سفیر گفتمان
کتاب شروع حرفه‌ای به شیوه موسسه زبان سفیرگفتمان در سال 1397 به عنوان نخستین راهنمای جامع برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق توسط دکتر سعید صیادچمنی و دکتر رضا یادگاری بنیانگذار نخستین شبکه کارآفرینی اینترنتی در جهان به رشته تحریر در آمده و در انتشارات کارآفرینان بزرگ در تهران به چاپ رسید.

در مقدمه این کتاب نوشته شده است «هنگامی‌که کسب و کاری را آغاز می‌کنید، به‌خصوص اگر جدید باشد، لازم است سطح آمادگی شما به اندازه‌ای باشد که انگار می‌خواهید از کویر لوت عبور کنید یا جنگل‌های آمازون را کشف نمائید. دارید به قلمرو ناشناخته‌ها وارد می‌شوید. شاید ایده کسب و کاری که در سر دارید خوب باشد، یا حتی عالی باشد، اما چنین ایده‌هایی به وفور وجود دارند». با مطالعه کتاب شروع حرفه‌ای به شیوه موسسه زبان سفیرگفتمان، با اصول راه‌اندازی کسب و کار و موفقیت در آن از جمله اقدامات اولیه برای کسب و کار، جستجو و تحقیق در بازار، نحوه نوشتن شرح کامل برنامه کسب و کار، صرفه‌جویی در هزینه از طریق افزایش تولید، ارزیابی سهم بازار و نحوه پاسخگویی به مشتریان آشنا خواهید شد.

برای تهیه کتاب های دکتر سعید چمنی به سایت سفیرمال مراجعه کنید.
 
کد مطلب : ۲۹۵۶۶۰
http://www.ibna.ir/vdcfvtd0xw6d1va.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما