در نشست «کتاب آنلاین» در قم مطرح شد؛

تصویرگر مولف دوم کتاب است

زهرا کیانی، تصویرگر کتاب‌های کودک گفت: تصویرگر در واقع مولف دوم کتاب است.
تصویرگر مولف دوم کتاب است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، ششمین نشست «کتاب آنلاین» با محوریت «جشنواره میراث مادر» به مناسبت هفته عفاف و حجاب با همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم برگزار شد.
                                                                                                  
در این نشست که به‌صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار و برای مخاطبان پخش شد، کبری علی‌حکیم، نویسنده کتاب «راز عفاف» درباره این کتاب گفت: ما برای تمدن‌سازی به اندیشه‌های نوین اسلامی و قرآنی نیاز داریم تا بر اساس آن الگویی مناسبی برای جوانان و نوجوانان ترسیم کنیم.

علی‌حکیم اضافه کرد: این کتاب موضوع عفاف و حجاب را به‌صورت کامل بیان می‌کند و به نقش تاثیرگذار مردان و زنان در این زمینه می‌پردازد. در این کتاب رعایت پاکدامنی را عامل حفظ کانون خانواده معرفی می‌شود که خداوند به عنوان هدیه‌ای آسمانی و نورانی به بانوان هدیده داده است.
 
بتول زاهدی فرد دیگر مهمانی بود که به معرفی کتاب «نگاه ارزشی اسلام به حجاب و عدم تبرج زنان» پرداخت و بیان کرد: این کتاب در برابر افرادی که اصل حجاب را زیر سوال می‌برند با قلمی شیوا و روان و ادله‌ای مستحکم مطرح می‌کند.
 
زاهدی فرد بیان کرد: بخش نخست به واژه حجاب که به معنای پوشش است، می‌پردازد و منظور اسلام را از واژه حجاب در واقع عفت و پاکدامنی بانوان در اجتماع عنوان می‌کند.
 
این ناشر قُمی به فصل دوم کتاب که تاریخچه حجاب را تشریح می‌کند اشاره کرد و افزود: موضوع عفاف و حجاب از مویدات دین مبین اسلام است و غرب برای اینکه اسلام را تضعیف کند و بانوان را محدود نشان دهد، از این ابزار به نفع خود استفاده می‌کند.
 
 
در ادامه ششمین نشست «کتاب آنلاین» مرضیه بابایی، کتابدار کتابخانه شهدای روستای فردو، در معرفی کتاب «حجاب و نقش آن در سلامت روان» گفت: نویسنده این کتاب در آغاز به تاریخچه حجاب و وجود آن در طول تاریخ پرداخته است. فصل دوم کتاب فطری بودن مسئله حجاب را بیان و برای تصدیق آن به ماجرای حضرت آدم و حوا و رانده شدن آنان از بهشت اشاره می‌کند.
 
کتابدار کتابخانه شهدای روستای فردو اضافه کرد: این کتاب به بنیان و سلامت خانواده و آرامش روح می‌پردازد و بر اساس تحقیق میدانی که توسط روانشناسان انجام شده، رابطه معناداری بین حجاب و سلامت روح و روان و رفع استرس اشاره می‌کند.

زهرا حیدری، از کتابداران کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای هم کتاب «صدفی برای مروارید» نوشته حامد حسینیان را معرفی کرد و گفت: کتاب درباره ضرورت و لزوم حیا و رعایت حجاب و عفاف مطالبی را بیان کرده است. از ویژگی‌های آن پرداختن به کارکردهای فردی و اجتماعی حجاب است.
 
در بخش دیگری از این نشست حمیده رضایی، نویسنده کتاب «نیم وجبی‌ها» درباره این کتاب توضیح داد و بیان کرد: در این کتاب تلاش کردم اهمیت حجاب را با زبان هنر برای کودکان در قالب داستان‌هایی جذاب بیان کنم.
 
نویسنده کتاب «نیم وجبی‌ها» که در این نشست داستان «مو حنایی و پارچه نیم‌وجبی» را خواند، تصریح کرد: در داستان و در هر یک از فصل‌ها، پارچه‌ها نقش یک مقنعه یا روسری زیبا و یک چادر گلی را برای یک عروسک ایفا می‌کنند. 
 
زهرا کیانی، تصویرگر کتاب‌های کودک برخی از نمونه کارهای هنری خود را در حوزه عفاف و حجاب معرفی کرد و گفت: تصویرگر در واقع مولف دوم کتاب است و من در کتاب‌ها و دیگر آثار هنری  سعی می‌کنم شور و نشاط و امنیت را به کودکان هدیه دهم.

وی به عروسک‌های «محسن و زینب» اشاره کرد و یادآور شد: عروسک‌های «محسن و زینب» همان روزهای اول به عنوان کاری نو مورد استقبال قرار گرفت و در نخستین پیاده‌روی اربعین به کودکان هدیه داده شد.
کد مطلب : ۲۹۳۳۶۰
http://www.ibna.ir/vdcaienuw49noe1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما