با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد انجام شد

اهدای بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال کتاب به کانون‌های مساجد یزد

در مراسمی بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال کتاب به کانون‌های مساجد برتر در طرح ملی فهما در یزد اهدا شد.
اهدای بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال کتاب به کانون‌های مساجد یزد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، در مراسمی که با حضور مجید جوادیان‌زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و حجت‌الاسلام مظفر سالاری، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد  و جمعی از مدیران کانون‌های استان یزد برگزار شد، بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال کتاب به کانون‌های برتر در طرح ملی فهما اهدا شد.
 
جوادیان‌زاده در این مراسم گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به عنوان بازوان فرهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مساجد هستند تا فعالیت‌های فرهنگی و هنری را در قالب مسجدمحوری دنبال کنند.

وی افزود: در طرح ملی فهما، کانون‌های مساجد استان یزد با ثبت فعالیت‌های خود توانستند رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهند که این نشان از فعال بودن کانون‌ها در سطح استان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد: با توجه به کسب امتیاز کانون‌های مساجد استان در این طرح ملی، بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال کتاب به آنها اهدا شد.

جوادیان‌زاده ادامه داد: این کتاب‌ها در سه حوزه عمومی، کودک و نوجوان، کمک آموزشی است.

وی با اشاره به فعالیت های این اداره کل در زمینه کتاب و کتابخوانی گفت: سال 98 به عنوان سال یزد، پایتخت کتاب ایران بود که خوشبختانه طرح‌های خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی انجام شد که کانون‌های مساجد نیز سهم مناسبی در اجرای طرح‌های ابتکاری در این زمینه داشتند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی را به صورت پایدار داشته باشیم و فعالیت‌های خود را در قالب کتاب برنامه‌ریزی کنیم.

حجت‌الاسلام مظفر سالاری، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد نیز در این مراسم گفت: طرح ملی فهما به عنوان یکی از طرح‌های مهم و موثر در راستای ساماندهی کانون‌های مساجد کشور بود که سال گذشته برای نخستین بار اجرا شد.

وی افزود: استان یزد دارای 750 کانون فعال در طرح ملی فعال است که بیش از 40 کانون توانستند در طرح ملی فهما به عنوان کانون‌های برگزیده انتخاب شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد بیان کرد:  کانون‌های مساجد یزد با اجرای طرح‌های مختلف در زمینه کتاب وکتابخوانی سعی کرده است فعالیت‌های پایداری داشته باشد که از جمله آنها می توان به کاروان دانایی، مسابقات کتابخوانی، دوره‌های آموزشی داستان نویسی اشاره کرد.
 
کد مطلب : ۲۹۱۰۷۵
http://www.ibna.ir/vdcbz8b5srhb9gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما